شیرخشک های تقلبی ، این بار در کرمانشاه

شیرخشک های تقلبی ، این بار در کرمانشاه

تنها شرکت پخش شیرخشک نان در استان کرمانشاه «سایه سمن» است که از چند ماه پیش نسبت به سودجویی برخی افراد برای جایگزینی شیرخشک تقلبی هشدار داده اما در مواردی به دلیل شلوغی داروخانه یا سهل‌انگاری کارکنان آن، از رعایت این هشدار غفلت شده است.

سه شنبه 14 خرداد 1398 ساعت 3:50

افراد سودجود پس از مصرف شیرخشک‌های خریداری شده، آنها را با آرد گندم پُر می‌کنند و پس از بستن درب قوطی، به شیوه‌های آسان و معمول آن را با نایلون پِرس می‌کنند تا متصدی داروخانه متوجه نبود فویل آلومینیومی و تقلبی بودن شیرخشک نشود. این سخنان رئیس اداره نظارت و ارزیابی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، پیرامون رخداد اخیر شیرهای تقلبی است.

مطابق با گزارش خبرگزاری ایرنا ، مرد جوانی با چهار قوطی شیرخشک وارد داروخانه می‌شود؛ از یکی از کارکنان داروخانه چهار قوطی شیرخشک درخواست می‌کند. فروشنده هم فوراً شیرخشک‌ها را مقابل او و روی پیشخوان می‌گذارد. مرد جوان کارت بانکی خود را تحویل می‌دهد. مرد جوان در دورترین فاصلۀ ممکن با کارتخوان می ایستد و در فاصله‌ای که فروشنده برای کشیدن کارت می‌رود، او در چشم بهم زدنی شیرخشک‌های همراه خود را با شیرهای روی پیشخوان عوض می‌کند. فروشنده از عدم موجودی کارت مرد جوان خبر می دهد و شخص از نیز به بهانۀ آوردن کارت دیگر خود از ماشین ، از داروخانه خارج می شود و دیگر بازنمی گردد و فروشنده داروخانه نیز بی خبر، شیرخشک‌های تعویض شده را در قفسه جای می‌دهد.چند روز پس از این اتفاق یکی از خریداران شیرخشک از این داروخانه، متوجه می‌شود که محتوای شیری که خریداری نموده، آرد گندم است! این حکایت فرصت‌طلبی یک فرد سودجو در اواخر اردیبهشت ۹۸ است که با شیوه‌ای حرفه‌ای اقدام به سرقت شیرخشک از سه داروخانه شهر روانسر و جایگزینی نمونه تقلبی آنها کرده است. پس از گزارش وجود شیرخشک تقلبی به شبکه بهداشت روانسر ، دادستانی این شهرستان با هدف تامین سلامت نوزادان و رفع نگرانی خانواده‌ها، دستور توقیف همه شیرخشک‌های موجود در سه داروخانه شهر را صادر کرد و  پس از بررسی‌ها مشخص شد که تنها ۱۲ قوطی تقلبی هستند و سایر شیرخشک‌ها مشکلی ندارند که همه آنها ۲ روز بعد به داروخانه‌ها عودت داده شد و شرایط به حالت عادی برگشت و متهم شیرخشک‌های تقلبی هم شناسایی شده و دستگیری آن در دستور کار قرار دارد.اما شیرخشک‌های تقلبی از نوع "نان" و "گیگوز" بوده‌اند؛ این شیرها علاوه بر درب پلاستیکی، دارای ۲ پِرِس نایلونی و فویل آلومینیومی هستند که پرس نایلونی روی در قوطی و فویل آلومینیومی زیر در آن قرار دارد. این روش از کلاهبرداری در برخی شهرهای دیگر از جمله مرکز استان هم رخ داده است. که طی نامه ای به اطلاع شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها و همه داروخانه‌های استان رسانده شده.

تنها شرکت پخش شیرخشک نان در استان کرمانشاه «سایه سمن» است که از چند ماه پیش نسبت به سودجویی برخی افراد برای جایگزینی شیرخشک تقلبی هشدار داده اما در مواردی به دلیل شلوغی داروخانه یا سهل‌انگاری کارکنان آن، از رعایت این هشدار غفلت شده است.

جهت مطالعه ی اخبار در سایت پهنک روی لینک کلیک کنید.

تعداد بازدید : 2792

ثبت نظر

ارسال

خواص گل سرخ در طب سنتی ایران

مدتی پیش، پس ازانتشار کتاب گیاهان دارویی منطقه سواد کوه،  که در آن به خواص درمانی گل سرخ اشاره کرده بودم ، نامه هایی از برخی خوانندگان نکته سنج دریاف ...

درمان طبیعی آلرژی های فصلی

گذشته از آلرژی های غذایی ، حساسیت های فصلی یا رینیت آلرژیک (Allergic Rhinitis) نیز در مواقع مشخص از سال (تابستان یا بهار) رخ می دهند. زمانی که سیستم ...

تاثیر آب گوجه فرنگی بر فشار خون و قلب و عروق

گوجه فرنگی از جمله گیاهانی است که همواره برای بدن انسان مفید بوده و کارشناسان تغذیه وجود این میوه را در رژیم های غذایی انسان ضروری می دانند ، از این ...

قطره علف لیمو

اسانس علف لیمو اثرات غیرقارچی نویدبخشی داشت که منجر می‌شود تا نویسندگان اظهار کنند که این اسانس در درمان عفونت‌های قارچی کاربرد بالقوه‌ای می‌تواند دا ...

آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

تمرینات یوگا ذهن‌جسم را درمان می‌کند و می‌تواند اثرات گوناگونی برسلامتی انسان داشته‌باشد. حال پرسش اینجاست که آیا یوگا می‌تواند فشارخون را کاهش‌دهد؟

اسانس شوید و کاهش LDL

معتقد بودند دم‌کرده‌ی شوید از نفخ شکم، به‌ویژه در نوزادان، جلوگیری می‌کند. نوشیدن یک فنجان دم‌کرده‌ی آن پیش‌از خواب سبب ایجاد خواب آرامی می‌گردد.