پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

شواهد و مدارک اخیر حاکی از آن است که حتی میزان پایین ورزش روزانه ، حتی 15 دقیقه پیاده روی در روز خطر احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش خواهد داد.

چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 12:25
گروه ترجمه سایت پهنک

در بیمارستان عمومی ایالت ماساچوست ،با ارزیابی ها روی آرایش ژنتیکی اشخاص ،پیشینۀ پزشکی و میزان فعالیت و تحرک بدنی بیش از 600هزار فرد بزرگسال ، دریافتند که گروهی که دارای فعالیت و تحرک بدنی هستند با احتمال پایین تر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

بررسی فوق با بهره گیری ازروشی هوشمند با کمک الگوی ژنتیکی افراد به طور تصادفی آنها را مورد ارزیابی نموده و نشان دهندۀ این واقعیت است که ورزش روزانه مانع از ابتلای افراد به افسردگی می گردد.

نکتۀ اصلی فعال بودن روزانه است. یک ربع پیاده روی یا یک ساعت باغبانی ، به فضای باز رفته و به کاری بپردازید ، فقط ضربان قلب خود را 50 درصد از بالاتر ببرید. اگر ضربان قلبتان هنگام آغاز 60 است ، آن را به نود برسانید. این بدین معنا نیست که در ورزش به آب و آتش بزنید ، حتی ممکن است این ضربان قلب موجب عرق نمودن شما نیز نگردد.

یکی از پزشکان بیمارستان فوق می گوید:

 

به بیمارانی که هنگام مراجعه خبر از احساس افسردگی می دهند، در عوض تجویز قرص های آرامبخش، ورزش و تحرک روزانه را به آنها توصیه می نمایم .

تعداد بازدید : 218

ثبت نظر

ارسال

آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

تمرینات یوگا ذهن‌جسم را درمان می‌کند و می‌تواند اثرات گوناگونی برسلامتی انسان داشته‌باشد. حال پرسش اینجاست که آیا یوگا می‌تواند فشارخون را کاهش‌دهد؟

اسانس شوید و کاهش LDL

معتقد بودند دم‌کرده‌ی شوید از نفخ شکم، به‌ویژه در نوزادان، جلوگیری می‌کند. نوشیدن یک فنجان دم‌کرده‌ی آن پیش‌از خواب سبب ایجاد خواب آرامی می‌گردد.

آلودگی هواو اضطراب دوران کودکی

آلودگی هوا یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی در جهان است که منجر به تشدید عوارض در افراد مبتلا به آسم و بیماری تنفسی، و نیز زمینه ساز بروز بیماری‌‌‌های ...

اثر خواب ناکافی روی قلب

طی سال‌‌‌های اخیر، بررسی های گوناگون تاکید زیادی بر خطر کم خوابی و ارتباط آن با سکته های مغزی و حملات قلبی داشته اند.

  • 21

موادغذایی سرشار از کلسیم برای وگان ها

وگانیسم یا گیاهخواری مطلق یک روش تغذیه و زندگی است که هدف آن حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است. این گروه از افراد در صورت عدم ...

فواید روغن زیتون روی پوست

روغن زیتون محصول استخراج شدۀ اعجاب انگیز از زیتون و جزء اساسی رژیم غذایی مدیترانه ای است. مصرف روغن زیتون با فواید سرشار همراه است . اما این تمام داس ...