واکسن HPV را چه کسانی باید دریافت کنند؟

Lancet Oncology

واکسن HPV را چه کسانی باید دریافت کنند؟

تجویز واکسن HPV برای دختران و پسران 11 و 12 ساله ، باید به عنوان فرآیندی مهم و ضروری تثبیت گردد . حتی درصورت امکان از سن 9 سالگی نیز این اقدام باید صورت پذیرد. این توصیه ای است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) بر آن پافشاری دارد.

یکشنبه 5 اسفند 1397 ساعت 12:9
گروه ترجمه سایت پهنک

در عین حال زنان از 13 تا 26 سال و مردان 13 تا  21 سال ، اگر این واکسن را دریافت ننموده اند نیز  باید آن را دریافت نمایند.

مردان جوان همجنسگرا یا دوجنسگرا و افرادی که تغییر جنسیت داده اند نیز تا سن 26 سالگی باید این واکسن را دریافت نمایند.

سازمان غذا و دارو آمریکا نیز تجویز واکسن HPV را در افراد بزرگسالی(27تا45سال) که پیش تر این واکسن را دریافت ننموده است، نیز تاکید می نماید. ویروس مورد بحث ما بسیار شایع است و ممکن است افراد مبتلا هیچ نشانه ای را تجربه ننمایند و حتی نیاز به درمان نیز نداشته باشند.

تعداد بازدید : 247

ثبت نظر

ارسال

آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

تمرینات یوگا ذهن‌جسم را درمان می‌کند و می‌تواند اثرات گوناگونی برسلامتی انسان داشته‌باشد. حال پرسش اینجاست که آیا یوگا می‌تواند فشارخون را کاهش‌دهد؟

اسانس شوید و کاهش LDL

معتقد بودند دم‌کرده‌ی شوید از نفخ شکم، به‌ویژه در نوزادان، جلوگیری می‌کند. نوشیدن یک فنجان دم‌کرده‌ی آن پیش‌از خواب سبب ایجاد خواب آرامی می‌گردد.

آلودگی هواو اضطراب دوران کودکی

آلودگی هوا یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی در جهان است که منجر به تشدید عوارض در افراد مبتلا به آسم و بیماری تنفسی، و نیز زمینه ساز بروز بیماری‌‌‌های ...

اثر خواب ناکافی روی قلب

طی سال‌‌‌های اخیر، بررسی های گوناگون تاکید زیادی بر خطر کم خوابی و ارتباط آن با سکته های مغزی و حملات قلبی داشته اند.

  • 21

موادغذایی سرشار از کلسیم برای وگان ها

وگانیسم یا گیاهخواری مطلق یک روش تغذیه و زندگی است که هدف آن حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است. این گروه از افراد در صورت عدم ...

فواید روغن زیتون روی پوست

روغن زیتون محصول استخراج شدۀ اعجاب انگیز از زیتون و جزء اساسی رژیم غذایی مدیترانه ای است. مصرف روغن زیتون با فواید سرشار همراه است . اما این تمام داس ...