پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

شواهد و مدارک اخیر حاکی از آن است که حتی میزان پایین ورزش روزانه ، حتی 15 دقیقه پیاده روی در روز خطر احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش خواهد داد.

چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 12:25
گروه ترجمه سایت پهنک

در بیمارستان عمومی ایالت ماساچوست ،با ارزیابی ها روی آرایش ژنتیکی اشخاص ،پیشینۀ پزشکی و میزان فعالیت و تحرک بدنی بیش از 600هزار فرد بزرگسال ، دریافتند که گروهی که دارای فعالیت و تحرک بدنی هستند با احتمال پایین تر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

بررسی فوق با بهره گیری ازروشی هوشمند با کمک الگوی ژنتیکی افراد به طور تصادفی آنها را مورد ارزیابی نموده و نشان دهندۀ این واقعیت است که ورزش روزانه مانع از ابتلای افراد به افسردگی می گردد.

نکتۀ اصلی فعال بودن روزانه است. یک ربع پیاده روی یا یک ساعت باغبانی ، به فضای باز رفته و به کاری بپردازید ، فقط ضربان قلب خود را 50 درصد از بالاتر ببرید. اگر ضربان قلبتان هنگام آغاز 60 است ، آن را به نود برسانید. این بدین معنا نیست که در ورزش به آب و آتش بزنید ، حتی ممکن است این ضربان قلب موجب عرق نمودن شما نیز نگردد.

یکی از پزشکان بیمارستان فوق می گوید:

 

به بیمارانی که هنگام مراجعه خبر از احساس افسردگی می دهند، در عوض تجویز قرص های آرامبخش، ورزش و تحرک روزانه را به آنها توصیه می نمایم .

تعداد بازدید : 732