پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

پیشگیری از ابتلا به افسردگی با روزانه 15 دقیقه پیاده روی

شواهد و مدارک اخیر حاکی از آن است که حتی میزان پایین ورزش روزانه ، حتی 15 دقیقه پیاده روی در روز خطر احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش خواهد داد.

چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 12:25
گروه ترجمه سایت پهنک

در بیمارستان عمومی ایالت ماساچوست ،با ارزیابی ها روی آرایش ژنتیکی اشخاص ،پیشینۀ پزشکی و میزان فعالیت و تحرک بدنی بیش از 600هزار فرد بزرگسال ، دریافتند که گروهی که دارای فعالیت و تحرک بدنی هستند با احتمال پایین تر ابتلا به افسردگی روبرو هستند.

بررسی فوق با بهره گیری ازروشی هوشمند با کمک الگوی ژنتیکی افراد به طور تصادفی آنها را مورد ارزیابی نموده و نشان دهندۀ این واقعیت است که ورزش روزانه مانع از ابتلای افراد به افسردگی می گردد.

نکتۀ اصلی فعال بودن روزانه است. یک ربع پیاده روی یا یک ساعت باغبانی ، به فضای باز رفته و به کاری بپردازید ، فقط ضربان قلب خود را 50 درصد از بالاتر ببرید. اگر ضربان قلبتان هنگام آغاز 60 است ، آن را به نود برسانید. این بدین معنا نیست که در ورزش به آب و آتش بزنید ، حتی ممکن است این ضربان قلب موجب عرق نمودن شما نیز نگردد.

یکی از پزشکان بیمارستان فوق می گوید:

 

به بیمارانی که هنگام مراجعه خبر از احساس افسردگی می دهند، در عوض تجویز قرص های آرامبخش، ورزش و تحرک روزانه را به آنها توصیه می نمایم .

تعداد بازدید : 1975

ثبت نظر

ارسال

خواص گل سرخ در طب سنتی ایران

مدتی پیش، پس ازانتشار کتاب گیاهان دارویی منطقه سواد کوه،  که در آن به خواص درمانی گل سرخ اشاره کرده بودم ، نامه هایی از برخی خوانندگان نکته سنج دریاف ...

درمان طبیعی آلرژی های فصلی

گذشته از آلرژی های غذایی ، حساسیت های فصلی یا رینیت آلرژیک (Allergic Rhinitis) نیز در مواقع مشخص از سال (تابستان یا بهار) رخ می دهند. زمانی که سیستم ...

تاثیر آب گوجه فرنگی بر فشار خون و قلب و عروق

گوجه فرنگی از جمله گیاهانی است که همواره برای بدن انسان مفید بوده و کارشناسان تغذیه وجود این میوه را در رژیم های غذایی انسان ضروری می دانند ، از این ...

قطره علف لیمو

اسانس علف لیمو اثرات غیرقارچی نویدبخشی داشت که منجر می‌شود تا نویسندگان اظهار کنند که این اسانس در درمان عفونت‌های قارچی کاربرد بالقوه‌ای می‌تواند دا ...

آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

تمرینات یوگا ذهن‌جسم را درمان می‌کند و می‌تواند اثرات گوناگونی برسلامتی انسان داشته‌باشد. حال پرسش اینجاست که آیا یوگا می‌تواند فشارخون را کاهش‌دهد؟

اسانس شوید و کاهش LDL

معتقد بودند دم‌کرده‌ی شوید از نفخ شکم، به‌ویژه در نوزادان، جلوگیری می‌کند. نوشیدن یک فنجان دم‌کرده‌ی آن پیش‌از خواب سبب ایجاد خواب آرامی می‌گردد.