انگور(۱)

استفاده از انگور سابقه ای بیش از 8000 سال دارد، یعنی زمانی که درخت تاک یا مو برای نخستین بار در خاورمیانه کاشته شد.

سالانه، حدود 72 میلیون تن از این میوه در سراسر جهان به دست می آید. خوش خوراک بودن، بافت، طعم و انواع انگور ، این میوه را مطبوع طبع مردمان سراسر جهان گردانیده است. منافع بالقوه انگور بر سلامت انسان متعدد است واز نتایج بررسی های انجام شده بر می آید که می توان از انگور در پیشگیری از سرطان، بیماری قلب، بالا بودن فشار خون و یبوست استفاده کرد.

اما آیا انواع انگور را می شناسید؟ نام چند نوع آن را می دانید؟

 

 

یک وعده متوسط مصرف انگور حدود یک فنجان یا 32 حبه انگور است اما برای مشخص کردن می توان یک مشت انگور را در نظر گرفت.

یک فنجان انگور قرمز یا سبز دارای 104 کالری، 09/1 گرم پروتئین 24،/0 گرم چربی، 4/1 گرم فیبر، 8/4 میلی گرم ویتامین C، 10 میکرو گرم ویتامین A، 288 میلی گرم پتاسیم، 54/0 میلی گرم آهن و 3 مییل گرم فولات است.

میزان آب موجود در انگور بالا است و برای آب رسانی به بدن، خوراکی خوبی به شمار می رود. میوه ها و سبزی هایی که آب فراوان دارند از نظر مواد مغذی متراکم می باشند، یعنی دارای مقدار زیادی مواد مغذی ضروری هستند و در عین حال حاوی کالری اندک  می باشند. در هر فنجان انگور 70 میلی لیتر آب وجود دارد.

انگور به علت دارا بودن آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین Lutein و زآگزانتین Zeaxanthin برای سلامت چشم اهمیت دارد. در پوست انگور قرمز رسوراترول resveratrol وجود دارد. استفاده از این ماده سبب حفاظت در برابر چندین بیماری و حالت مزمن می گردد. در انگور فلاونوئیدهای میریستین myricetin و کوئرسیتن quercetin وجود دارد که به بدن در مقابله با ساخت رادیکال های آزاد کمک می کنند.

مصرف همه نوع میوه و سبزی با کاهش خطر بروز بیماری قلب، دیابت، سرطان و سایر حالات همراه است. نتایج بسیاری از بررسی ها ثابت کرده است که افزایش مصرف خوراکی های گیاهی مانند انگور سبب کاهش احتمال چاقی و مرگ و میر کلی می شود. انگور دارای بعضی اجزای خاص است که حتی برای سلامت انسان ضروری تر است و انگور را به " سوپرفود" superfood یا ابر خوراکی تبدیل می کند و از خطر بروز حالات زیر می کاهد.

سرطان. انگور حاوی آنتی اکسیدان های قوی موسوم به پلی فنل polyphenol است. این ترکیبات از سیر پیشرفت بسیاری از انواع سرطان از جمله سرطان مری، ریه، دهان ، حلق، آندومتر،لوزالمعده، پروستات و کولون کاسته و یا از بروز شان پیشگیری می کنند.

رسوراترول که در انگور قرمز وجود دارد و برای سلامت قلب مفید است نوعی پلی فنل می باشد که در پوست انگور قرمز وجود دارد.

بیماری قلب: فلاونوئید کوئرستین یک ماده ضد التهاب طبیعی است که به نظر می رسد از احتمال بروز تصلب شرائین (آتروسکلروز atherosclerosis) می کاهد و از صدمه ی ناشی از کلسترل لیپو پروتئین با چکالی پائین (LDL) در بررسی های حیوانی می کاهد افزون بر این، کوئرستین دراای اثرات ضد سرطان است. اما پیش از آنکه این نتایج را بتوان تائید کرد لازم است بررسی های بیشتر در انسان انجام شود.

بالا بودن میزان پلی فنل در انگور سبب کاهش بیماری قلب و عروق از طریق پیشگیری از انباشته شدن پلاکت و کاهش فشار خون از طریق مکانیسم های ضد التهاب می گردد.

فیبروپتاسیم موجود در انگور نیز از سلامت قلب حمایت می کند. افزایش دریافت پتاسیم همراه کاهش دریافت سدیم ، مهم ترین تغییر در جیره غذایی انسان برای کاستن از احتمال بیماری قلب و عروق است که توسط استادان طب بالینی انستیتو هیپرتانسیون دانشکده پزشکی و اندربیلت Vanderbilt به اثبات رسیده است. طی یک بررسی ، در آن عده که روزانه 4069میلی گرم پتاسیم دریافت می داشتند احتمال مرگ به علت بیماری ایسکمیک قلب نسبت به افرادی که کمتر از پتاسیم  استفاده می کردند (1000 میلی گرم در روز ) تا49% کمتر بود.

بالا بودن دریافت پتاسیم نیز با کاهش خطر استروک، حفاظت در برابر از دست دادن توده ماهیچه ای ، حفظ تراکم مواد معدنی استخوانی و کاهش ساخت سنگ های کلیه همراه است.

فشار خون بالا. همانگونه که گفته شد، پتاسیم برای بدن دارای منافع زیاد است. ممکن است پائین بودن دریافت پتاسیم عامل خطرسازی در ایجاد فشار خون بالا همچون دریافت زیاد سدیم باشد. به علت میزان بالای پتاسیم، انگور برای تمام افراد دچار فشار خون بالا توصیه شده تا آثار سدیم را بر بدن از بین ببرد.

طبق آمار موجود کمتر از 2% افراد بزرگسال روزانه از 4700 میلی گرم پتاسیم توصیه شده استفاده می نمایند. همچنین اظهار شده است بالا بودن دریافت پتاسیم با کاهش 20درصدی مرگ و میر به هر علت همراه است.

یبوست. مصرف خوراکی هایی که آب فراوان دارند مانند انگور، هندوانه و طالبی سبب آب رسیدن به بدن می شود و حرکات روده تنظیم می گردد. علاوه بر آب، انگور دارای فیبر است که برای به حداقل رساندن یبوست بسیار اهمیت دارد.

آلرژی. به علت آثار ضد التهاب کوئرستین، استفاده از انگور به تسکین نشانه های آلرژی از جمله آبریزش بینی، اشکریزی و کهیر کمک می کند. برای تائید این نظریه ، هنوز روی انسان، بررسی انجام نشده است.

نوروپاتی و رتینو پاتی دیابتی. نتایج تعداد اندکی از بررسی ها نشان داده است که استفاده از رسوراترول به حفاظت در برابر نوروپاتی و رتینوپاتی دیابتی کمک می کند، این دو حالت به علت ضعف کنترل دیابت حاصل می شودو ضعف بینایی حاصل می گردد. طی یک بررسی به موش های دیابتی به مدت دو هفته رسوراترول داده شد و مشخص شد، آثار تغییر عصبی و صدمه ی نوروپاتی دیابتی کاهش یافته است. همچنین پژوهشگران دریافته اند رسوراترول برای درمان بیماری آلزایمر، تسکین گرگرفتگی و نوسان خلق در یائسگی موثر است و سبب بهبود کنترل گلوکز خون می شود اما برای تائید این یافته ها باید بررسی های وسیع در انسان انجام شود.

 

انگور تقریباً در سراسر سال موجود است. باید انگورهایی را انتخاب کرد که حبه هایش سفت بوده و چروکیده نباشند. بهتر است انگور در یخچال نگاه داشته شده و پیش از مصرف شسته شود. 

بهتر آن است که انگور تازه مصرف شود و استفاده از آن به صورت مربا، ژله، مافین، آب انگورو... جایز نیست.

• می توان حبه های انگور را به دونیم کرده، با سالاد مخلوط نموده و استفاده کرد.

• می توان با استفاده از حبه های انگور، آناناس و هلوی برش شده کوکتل میوه تازه تهیه کرد. برای شیرین و مطبوع شدن این کوکتل می توان روی آن از عسل استفاده کرد.

• حبه های انگور را فریز کنید و در روزهای گرم تابستان به عنوان میان وعده یا دسر نوش جان کنید.

• می توان به عنوان میان وعده یک فنجان حبه انگور تازه مصرف کرد که دارای 100 کالری انرژی است.

 

 

بتابلوکرها از داروهایی هستند که در بیماری قلب مورد استفاده بوده و سبب افزایش میزان پتاسیم خون می گردند. از این رو ضمن مصرف این داروها باید از خوراکی هایی که دارای پتاسیم زیاد هستند مانند موز و انگور کمتر استفاده شود و جانب میانه روی رعایت گردد.

در آن عده که دچار نارسایی کلیه می باشند، استفاده از خوراکی هایی که دارای مقدار زیادی پتاسیم هستند مضر است. در صورتی که کلیه ها نتوانند مقدار پتاسیم اضافی را از خون خارج کنند ، این حالت مهلک خواهد بود.

ثبت نظر

ارسال

خواص گل سرخ در طب سنتی ایران

خواص گل سرخ در طب سنتی ایران

مدتی پیش، پس ازانتشار کتاب گیاهان دارویی منطقه سواد کوه،  که در آن به خواص ...

ادامه مطلب
درمان طبیعی آلرژی های فصلی

درمان طبیعی آلرژی های فصلی

گذشته از آلرژی های غذایی ، حساسیت های فصلی یا رینیت آلرژیک (Allergic Rhinitis) نیز ...

ادامه مطلب
 تاثیر آب گوجه فرنگی بر فشار خون و قلب و عروق

تاثیر آب گوجه فرنگی بر فشار خون و قلب و عروق

گوجه فرنگی از جمله گیاهانی است که همواره برای بدن انسان مفید بوده و کارشناسان ...

ادامه مطلب
قطره علف لیمو

قطره علف لیمو

اسانس علف لیمو اثرات غیرقارچی نویدبخشی داشت که منجر می‌شود تا نویسندگان اظهار کنند که ...

ادامه مطلب
آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

آیا می‌توان توسط یوگا فشارخون را کاهش‌داد؟

تمرینات یوگا ذهن‌جسم را درمان می‌کند و می‌تواند اثرات گوناگونی برسلامتی انسان داشته‌باشد. حال پرسش ...

ادامه مطلب
اسانس شوید  و کاهش LDL

اسانس شوید و کاهش LDL

معتقد بودند دم‌کرده‌ی شوید از نفخ شکم، به‌ویژه در نوزادان، جلوگیری می‌کند. نوشیدن یک فنجان ...

ادامه مطلب
آلودگی هواو اضطراب دوران کودکی

آلودگی هواو اضطراب دوران کودکی

آلودگی هوا یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی در جهان است که منجر به تشدید ...

ادامه مطلب
اثر خواب ناکافی روی قلب

اثر خواب ناکافی روی قلب

طی سال‌‌‌های اخیر، بررسی های گوناگون تاکید زیادی بر خطر کم خوابی و ارتباط آن ...

ادامه مطلب
موادغذایی سرشار از کلسیم برای وگان ها

موادغذایی سرشار از کلسیم برای وگان ها

وگانیسم یا گیاهخواری مطلق یک روش تغذیه و زندگی است که هدف آن حذف هر ...

ادامه مطلب
فواید روغن زیتون روی پوست

فواید روغن زیتون روی پوست

روغن زیتون محصول استخراج شدۀ اعجاب انگیز از زیتون و جزء اساسی رژیم غذایی مدیترانه ...

ادامه مطلب