افزایش وزن و بیماری‌های قلبی، نتیجه باعجله غذاخوردن

مصرف با سرعت وعده‌های‌غذایی علاوه‌بر ایجاد اختلالات گوارشی، موجب افزایش چربی پیرامون کمر و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته قلبی می‌گردد. نتایج پژوهش جدیدی که اخیراً در نشست علمی۲۰۱۷ انجمن قلب آمریکا (AHA) درکالیفرنیا ارائه گردید، نشانگر این موضوع بود که تندخوردن غذا، سبب آسیب‌ جدی به سلامت کاردیومتابولیک می‌گردد. محققان جهت رسیدن به‌نتایج یادشده، بیش‌از ۱۰۰۰ شرکت‌کننده دراین پژوهش را طی ۵سال مورد بررسی قرار دادند.

این پژوهش ارتباط میان باعجله غذاخوردن و شیوع سندرم متابولیک را که عامل خطرساز بیماری‌های کاردیومتابولیک (مانند بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته مغزی) است، مورد بررسی قرارداد. این پنج‌ عامل خطرساز؛ فشارخون بالا، تری‌گلیسیرید بالا یا چربی‌خون«بد» بالا، چربی«خوب»پایین، قندخون بالا و اندازه قطر دورکمر بالا می‌باشند. ابتلای بیش‌ازپیش مردم به سندرم متابولیک که در اثر افزایش‌چاقی کلی است، هشداری برای موسسه ملی سلامت (NIH) می‌باشد. درحال‌حاضر برآورد می‌شود که بیش‌از یک‌سوم (۳۴درصد) ازجمعیت بزرگسال آمریکا به سندرم متابولیک مبتلا هستند.

پیش‌بینی آینده موسسه ملی سلامت این است که درآینده‌ای نزدیک «سندرم متابولیک از سیگارکشیدن که عامل خطرساز بیماری‌های قلبی می‌باشد، پیشی‌می‌گیرد.»

شیوع سندرم متابولیک در سرتاسر جهان، بسته به‌مکانی که در نظر می‌گیریم، بین ۱۰درصد و ۸۴درصد از جمعیت می‌باشد.

بررسی عادت‌های غذایی در بزرگسالان ژاپن:

محققان ۱۰۸۳ شرکت‌کننده که ۶۴۲تن از آنها مرد بودند را مورد بررسی قراردادند. شرکت‌کنندگان به‌طور متوسط ۵۱سال داشتند. آنها در ابتدای پژوهش درسال ۲۰۰۸ هیچ نشانه‌ای از سندرم متابولیک نداشتند و محققان آنها را طی دوره‌ای ۵ ساله مورد بررسی قراردادند. شرکت‌کنندگان شیوه زندگی، عادت‌های غذایی، فعالیت جسمانی و تاریخچه پزشکی خود را از طریق پرسشنامه ارائه‌دادند و چنانچه شرکت‌کنندگان از سن ۲۰سالگی ۱۰کیلوگرم وزن اضافه کرده بودند، درپژوهش به‌صورت «اضافه وزن» درنظر گرفته می‌شد.

همچنین شرکت‌کنندگان براساس سرعت غذاخوردن به ۳گروه آهسته، معمولی و سریع تقسیم شدند.

«سریع خوردن غذا با سندرم متابولیک در ارتباط‌است.»

طی این دوره، ۸۴ درصد از افراد به سندرم متابولیک مبتلا شدند. به‌طورکلی غذاخوردن سریع با اضافه‌وزن بالاتر، قندخون بالاتر، لیپوپروتئین‌کم‌چگال(LDL) بالاتر(کلسترول بد بالاتر) و اندازه(قطر) دورکمر  بیشتر در ارتباط می‌باشد. احتمال ابتلا به سندرم‌متابولیک در افرادی که سریع غذا می‌خورند ۲برابر افرادی است که با سرعت معمولی غذا می‌خورند.

به بیان دقیق‌تر، احتمال ابتلا به عوامل خطرساز (مطابق با تعریفی که ارائه گردید) درافرادی که سریع غذا می‌خورند ۱۱/۶درصد و در افرادی که با سرعت معمولی غذا می‌خورند ۶/۵درصد است. درحالی‌که این احتمال درافرادی که آهسته غذا می‌خورند تنها ۲/۳درصد می‌باشد.

براساس نتیجه‌گیری پژوهشگران، «سریع خوردن غذا با چاقی و شیوع سندرم متابولیک در ارتباط است. آهسته خوردن غذا عامل مهمی در شیوه زندگی می‌باشد که می‌تواند از سندرم متابولیک در ژاپنی‌ها پیشگیری کند».

«آهسته غذاخوردن تغییری مهم در سبک زندگی است که به پیشگیری از سندرم متابولیک کمک می‌کند. هنگامی‌که فرد سریع غذا می‌خورد، احساس سیری ننموده و احتمال بروز اضافه وزن افزایش می‌یابد.»

«سریع خوردن غذا سبب نوسان بیشتر مقدار گلوکوز خون‌شده و مقاومت به انسولین را به دنبال دارد (بروز دیابت نوع۲).

ثبت نظر

ارسال

نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

مراقبه و تنفس آگاهانه ، پیش نیاز سلامتی و جوانی ذهن

ادامه مطلب
آثار ضربه مغزی دوران کودکی

آثار ضربه مغزی دوران کودکی

درمورد صدمه های دوران کودکی که ضمن ورزش های تماسی به سر وارد می شود ...

ادامه مطلب
آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

خستگی یکی از نشانه‌های بسیار شایع دربیماری کرون Crohn’s disease است. دریک بررسی، حدود سه‌چهارم ...

ادامه مطلب
آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

تیروئیدیت هاشیموتو بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله‌ور‌شده ...

ادامه مطلب
مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

چربی‌های اشباع‌نشده گیاهی در رژیم‌غذایی روزانه در مجامع علمی بسیار مورد بحث است. چربی‌های اشباع‌شده ...

ادامه مطلب
آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد؟آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را ...

ادامه مطلب