گریپ فروت

سلسله: گیاهی

زیرسلسله: گیاهان آوندی

فراشاخه: گیاهان دانه دار

زیر راسته: رزیدها

راسته: افراسانان

تیره: سدابیان

جنس: مرکبات

گونه: C. × paradise

نام لاتین:

Citrus × paradisi
.Macfad

 

از مرکبات است و نوعی از آن را به فرانسوی Pamplemousse و به انگلیسی Grape fruit وPomelo وShaddock pomelo گویند. گیاهی است از خانواده مرکبات Rutaceae  و نام علمی آن Citrus paradisi Macf . می باشد.

عده ای از گیاه شناسان معتقدند که گریپ فروت از موتاسیون مرکبات دیگری به نام توسبز به وجود آمده و برخی آن را هیبریدی از توسبز(C .decumana)  می دانند.

 

درختی است متوسط، خاردار، برگهای آن سبز چرمی ساده و کامل با دمبرگ بالدار بیضی نوک تیز موجدار، گل و شکوفه های آن سفید شبیه سایر انواع مرکبات، میوه آن درشت و خیلی بزرگتر از پرتقال، پوست آن وقتی که رسیده باشد نازک، رنگ آن ابتدا سبز و پس از رسیدن به رنگ زرد روشن گوگردی درخشان و صاف و اگر از حد رسیدن گذشته و باز چیده نشود، پوست آن کلفت و اسفنج سفید داخل پوست آن ضخیم و پولپ آن کم آب می شود. میوه رسیده آن دارای پولپی آبدار به رنگ زرد کمرنگ با طعم ترش و یا ترش و شیرین و کمی تلخ و لطیف است. واریته ای از آن دارای پولپی قرمزرنگ است که آن را در شمال ایران توسرخ می نامند.

گریپ فروت در چین و هند و مناطق خاورمیانه چون یونان، فلسطین، سوریه و ایران پرورش داده می شود. در ایران در شمال ایران و بیشتر در مناطق جنوب کشور کاشته می شود.

ترکیبات شیمیایی

از نظر ترکیبات شیمیایی پولپ گریپ فروت گونه C .paradisi منبع غنی ویتامین C وB1 است. پوست آن از نظر پکتین بسیار غنی است و دارای نارین گین می باشد.

اسانس روغنی پوست آن دارای لیمونن و سسکی ترپن، آلدئید، ژرانیول، کادینن، ترکیبات فرّار اکسیژنه، سیترال و ... است. علاوه از پوست گریپ فروت از برگها و سرشاخه های سبز گریپ فروت نیز اسانس پتی گرین می گیرند.

در هر100گرم پولپ گریپ فروت ارقام پولپ سفید یا قرمز یا صورتی، به طور متوسط مواد زیر وجود دارد:

آب 88گرم، پروتئین 5/ 0 گرم، انرژی غذایی 41 کالری بزرگ، چربی 1/ 0 گرم، هیدراتهای کربن (بیشتر قند) 6/ 10 گرم، کلسیم 16 میلی گرم، آهن 4/ 0 میلی گرم، سدیم 1 میلی گرم، پتاسیم 135 میلی گرم، ویتامین A 80 واحد بین المللی، تیامین 04/ 0 میلی گرم، رایبوفلاوین 02/ 0 میلی گرم، نیاسین 2/ 0 میلی گرم، ویتامین C 38 میلی گرم و فسفر 16 میلی گرم.