هفت گیاه و مکمل برای دیابت نوع ۲

دیابت یک اختلال شایع است که سطوح انسولین و قند خون را در بدن تحت تاثیر قرار می­‌دهد. مدیریت عوارض و عواقب طولانی مدت دیابت به اندازۀ خود بیماری چالش ­برانگیز است. دو نوع دیابت وجود دارد. دیابت نوع ۱ که در شرایطی ایجاد می­‌شود که پانکراس هیچ انسولینی را تولید نمی­‌کند. دیابت نوع ۲ شایع­تر است. در دیابت نوع ۲، بدن یا به اندازه­ی کافی انسولین را تولید نمی‌­کند یا انسولینی تولید می­‌کند که بدن به­ درستی از آن استفاده نمی­‌کند.

گزینه‌­های درمانی زیادی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ وجود دارد. تحقیق در حال انجام بیانگر این است که برخی از گیاهان و مکمل‌­ها ممکن است به این شرایط کمک کنند. گیاهان سودمند ممکن است برای ترکیب با روش های سنتی به منظور یافتن تسکین بسیاری از نشانه­‌های دیابت نوع ۲ بسیار عالی باشند.

هفت گیاه و مکمل

در اینجا هفت نوع گیاه و مکمل آورده شده است که ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ سودمند باشند.

آلوئه­‌ورا

 

مطالعات بیانگر وجود پتانسیل ضد دیابتی در آلوئه ورا هستند که ممکن است سطوح قند­خون را کاهش دهد.

 

آلوئه‌­ورا یک گیاه رایج است که دارای کاربرد­های بسیار متفاوتی است. بسیاری از افراد از این مسئله آگاه هستند که این گیاه برای پوشاندن پوست و محافظت از آن در برابر آسیب­‌های ناشی از قرار­گرفتن طولانی­‌مدت در معرض آفتاب مورد استفاده قرار می­‌گیرد.

هر­چند، این گیاه دارای مزیت های بیشتری است که کمتر شناخته شده اند. این مزایا از کمک کردن به مشکلات گوارشی تا احتمال تسکین نشانه­‌های دیابت نوع ۲ متغیر هستند.

در مقاله‌ه­ای مروری بسیاری از مطالعات را که از آلوئه ورا برای درمان نشانه­‌های دیابت استفاده کرده ­بودند، مورد بررسی قرار داد. نتایج این مطالعات نشانگر قدرت وجود پتانسیل ضددیابتی در آلوئه ورا است. در افرادی که به آنها آلوئه ورا داده شده بود سطوح قند خون کمتر و انسولین بالاتری مشاهده شد.

آزمایش­‌های بیشتر نشانگر این هستند که آلوئه­‌ورا میزان انسولین تولید شده به وسیلۀ پانکراس را افزایش می­دهد. این می‌تواند بدین معنا باشد که در بیماری دیابت آلوئه­‌ورا به ترمیم و به حالت اول بازگرداندن بدن کمک می­‌کند یا از بدن در برابر آسیب بیشتر حفاظت می‌کند. از محققان خواسته شده که مطالعات بیشتری را برای آلوئه‌­ورا و عصاره های آن انجام دهند تا از قطعیت این اثرات اطمینان حاصل شود.

راه‌­های بسیار زیادی برای مصرف آلوئه‌­ورا وجود دارد. آب­میوه‌­های پالپ­ دار در بسیاری از بازار­های فروخته می شوند و به نوشیدنی­ها افزوده می­شوند، و عصاره‌­­ها درون کپسول هایی جای داده می شوند تا به­صورت مکمل‌­ها مصرف شوند.

دارچین

دارچین گیاهی معطر که از تنۀ درخت یه دست می‌­آید، طعمی شیرین و بوی تند دارد که می تواند بدون هیچ قند اضافی، شیرینی را اضافه کند. صرفا به همین دلیل دارچین میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ از محبوبیت بالایی برخوردار است، اما موضوعاتی فراتر از عطر و طعم برای دارچین وجود دارند.

طی پژوهشی که در آن به افراد دچار دیابت نوع ۲ و سندرم متابولیک که به آنها دارچین داده شده بود، دربسیاری از سطوح نظیر موارد زیر نتایج مثبتی نشان داده شد:

  • سطوح قند خون

  • سطوح انسولین

  • حساسیت انسولین

  • سطوح چربی خون

  • سطوح آنتی اکسیدان

  • فشار خون

  • تودۀ بدنی

  • زمان لازم برای پردازش غذا

اینها نشانگر­های مهمی برای افراد مبتلا به دیابت هستند. براساس این تحقیق، ممکن است گفته شود که مصرف دارچین برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ حائز اهمیت است.

با این حال، محققان یادآور شدند که نوع دارچین و مقادیر مصرف آن بر این نتایج تاثیرگذار هستند. فقط دارچینی با بالاترین کیفیت یا عصاره‌های دارچینی که به شکل کپسول هستند باید به عنوان یک روش درمانی تکمیلی مورد استفاده قرار گیرند.

همیشه، قبل از شروع استفاده از دارچین به عنوان یک مکمل می­‌بایست با یک متخصص مراقبت های بهداشتی با تجربه نیز مشورت کرد.

 خیار چنبر تلخ

خیار چنبر تلخ یک میوه­ی دارویی سنتی چینی و هندی است. تحقیقات بیانگر این هستند که دانه­‌های این میوه ممکن است به کاهش سطوح قند خون کمک کنند.

Momordica charantia، که به آن خیار چنبر تلخ نیز گفته می‌شود، میوه­ای دارویی است که قرن ها در طب سنتی هند و چین مورد استفاده قرار گرفته است. این میوۀ تلخ در قالب غذا­های مختلفی پخته می شود، و ویژگی­‌های دارویی این گیاه هنوز کشف نشده اند.

کشفی که دارای پشتوانۀ علمی است این است که خیار چنبر تلخ ممکن است به بهبود نشانه­های دیابت کمک کند. یک مقالۀ مروری به این نکته اشاره کرد که بسیاری از بخش­های این گیاه برای کمک به درمان بیماران مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار گرفته­است.

دانه­­های خیار چنبر تلخ به هر دو گروه افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ داده شد تا سطوح قند خون آنها کاهش یابد. پالپ سبزیجات مخلوط شده که با آب ترکیب شدند نیز در ۸۶ درصد از بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ مورد آزمایش، سطوح قند خون را کاهش داد. آب­میوۀ خیار چنبر تلخ نیز به بهبود آستانۀ تحمل قند خون در بسیاری از موارد کمک کرد.

خوردن یا آشامیدن خیار چنبر تلخ می تواند یک طعم اکتسابی باشد. خوشبختانه، اثرات مشابه به هنگام استفاده از عصاره­‌های این میوه که به صورت مکمل در دسترس بودند نیز مشاهده شده است.

برای پیشنهاد این که خیار چنبر تلخ بتواند به­‌جای انسولین یا دارویی برای دیابت مورد استفاده قرار گیرد شواهد کافی وجود ندارد. هرچند، ممکن است به بیماران کمک کند تا اتکای کمتری به آن دسته از دارو­ها داشته باشند یا دوزهای مصرفی­شان را کاهش دهند.

خار مریم

خار مریم گیاهی است که از زمان­های باستان برای بسیاری از بیماری­های مزمن متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است و به عنوان نیروبخش کبد در­نظر گرفته می‌شود. عصاره­ای از خار­ مریم که بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته­‌است silymarin نام دارد، که ترکیبی است که دارای ویژگی­‌های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. همین ویژگی­‌ها است که ممکن است خار مریم را تبدیل به یک گیاه عالی برای افراد مبتلا به دیابت کند.

یک بررسی نشان می­‌دهد که بسیاری از مطالعات انجام شده روی خار­مریم امید­بخش هستند، اما این جست­جو به اندازۀ کافی قدرتمند نیست که این گیاه یا عصارۀ آن را برای مراقبت از بیماران دیابتی توصیه کند.

کماکان ممکن است بسیاری از افراد بر این باور باشند که این گیاه بخش مهمی از یک روال مراقبتی است، به خصوص بدین جهت که خواص آنتی اکسیدانی و ضد­التهابی می‌توانند به حفاظت در برابر آُسیب بیشتر ناشی از دیابت کمک کنند. خار­مریم اغلب اوقات به صورت مکمل مصرف می‌شود.

شنبلیله

شنبلیله بذر دیگری است که دارای پتانسیل کاهش سطوح قند خون است. این بذرها دربردارندۀ فیبر­ها و موادی هستند که به کاهش سرعت هضم کربوهیدارت‌هایی نظیر قند کمک می‌کند. همچنین این بذر ممکن است به کاهش یا جلوگیری از بروز دیابت نوع ۲ کمک کند.

افرادی که مبتلا به پیش­دیابت هستند چنانچه از بذر پودر شدۀ شنبلیله استفاده کنند کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار می گیرند. که علت آن این است که این بذر سطوح انسولین را در بدن افزایش می دهد، که باعث کاهش قند خون نیز می شود.

محققان دریافتند که این بذر به کاهش سطوح کلسترول در بیماران نیز کمک می کند.

شنبلیله را می توان در قالب غذاهای مشخص پخت، آن را به آب گرم اضافه کرده، یا آن را به صورت پودر درآورد. همچنین می توان آن را به یک کپسول اضافه کرد تا به صورت مکمل بلعیده شود.

گیمنما

گیمنما یک گیاه نسبتا جدید در بازار­های غربی است. در زیست گاه بومی این گیاه، هند، نام آن به معنی "از بین برندۀ قند" است. طی بررسی‌­های اخیر بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ و نوع ۲ که از گیمنما استفاده کردند، نشانه‌­هایی از بهبودی مشاهده گردید.

در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ که طی دوره ۱۸ ماهه به آنها عصاره برگ این گیاه داده شد، سطح قند خون ناشتا در مقایسه با گروهی که فقط انسولین دریافت کرده بودند بطور چشمگیری کمتر بود.

سایر آزمایش­‌هایی که از گیمنما استفاده کردند، دریافتند که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به مصرف هم زمان برگ و عصاره­ی آن طی دوره­‌های زمانی متنوع واکنشی خوبی نشان دادند. استفاده از گیمنماباعث کاهش سطوح قند خون و افزایش سطوح انسولین در بدن برخی از بیماران شد.

 

زنجبیل

مدت های زیادی است که زنجبیل برای درمان بیماری های گوارشی و التهابی مورد استفاده قرار گرفته است. تحقیق اخیر بیانگر این است که زنجبیل باعث کاهش مقاومت نسبت به انسولین می­شود.

زنجبیل گیاه دیگری است که علم در حال کشف ابعاد بیشتری دربارۀ آن است. زنجبیل به مدت هزاران سال در سیستم های طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است.

اغلب زنجبیل برای درمان بیماری های التهابی و گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند، یک بررسی اخیر نشان دهنده­ی این است که این گیاه ممکن است در درمان نشانه­های دیابت نیز موثر باشد. در بررسی آنها، محققان دریافتند که افزودن زنجبیل به رژیم غذایی سطوح قند خون را کاهش داد، اما سطوح انسولین را کاهش نداد. به همین دلیل، آنها بیان کردند که زنجبیل ممکن است مقاومت به انسولین را در بدن افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش دهد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که محققان دربارۀ اینکه زنجبیل چگونه این فرآیند را انجام می­‌دهد مردد بودند. برای قطعیت بخشیدن به این ادعا­ها تحقیقات بیشتری لازم است. زنجبیل اغلب به­‌صورت خام یا پودر شده به مواد­غذایی اضافه می‌شود، در چای دم می شود، یا به صورت مکمل‌های خوراکی به کپسول­‌ها اضافه می‌شود.

ملاحظات مهمی که برای افراد مبتلا به دیابت باید در­نظر گرفته شود

بهترین گزینه این است که پیش از مصرف هر نوع گیاه یا مکملی با پزشک متخصص مشورت شود. پزشکان معمولا بیمارانی دارند که با یک دوز کمتر شروع کرده‌اند و به تدریج آن را افزایش داده­اند تا به یک دوز مطلوب دست یابند.

برخی از گیاهان می­توانند با سایر دارو­هایی که همان عملکرد را دارند، نظیر رقیق کننده­‌های خون و دارو­های فشار خون بالا تداخل ایجاد کنند. قبل از آغاز مصرف یک مکمل جدید، آگاهی کامل از وجود هر نوع تداخل بسیار حائز اهمیت است.

همچنین مهم است که افراد این گیاهان را از منابعی با کیفیت بالا بدست آورند، زیراگیاهان تحت نظارت سازمانی نیستند. محصولات ممکن است دربردارندۀ گیاهان و پر­کننده­ های متفاوت باشند، دوز نادرستی را توصیه کنند، یا حتی با آفت­ کش­‌ها آلوده شده­ باشند.

گیاهان و مکمل ها باید به­‌عنوان گزینۀ درمانی مکمل در­نظر گرفته­ شوند، و نباید جایگزین دارو شوند. در صورت داشتن ارتباط نزدیک با یک متخصص باتجربه، گیاهان می‌توانند یک افزودنی بسیار عالی به بسیاری از برنامه های مراقبتی برای افراد مبتلا به دیابت باشند.

 

ثبت نظر

ارسال

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد؟

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد؟

استفاده از سونا در جهان غرب بسیار رایج است - و دلیل خوبی برای استفاده ...

ادامه مطلب
تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان

تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان

«باتوجه به اهمیت موضوع تغذیه در ماه مبارک رمضان این مقاله با اعمال اندکی تغییرات ...

ادامه مطلب
چگونه فشار خون خود را متعادل کنیم؟

چگونه فشار خون خود را متعادل کنیم؟

فشارخون از جمله عواملی است که باید متعادل باشد. افزایش یا کاهش مکرر فشارخون عوارض ...

ادامه مطلب
سوپ کدو تنبل با زیره

سوپ کدو تنبل با زیره

کدو تنبل :500گرم کره:         3 قاشق آب سبزیجات: 500 میلی لیتر زیره:1 قاشق چای ...

ادامه مطلب
افرادی‌که روحی زنده و پرتحرک دارند

افرادی‌که روحی زنده و پرتحرک دارند

اگر شخصی از شما بپرسد که گرانبهاترین دارایی شما کدام است؟ پس از اندکی تفکر، ...

ادامه مطلب
آیا تعداد تشخیص‌های آلرژی‌ به آجیل‌ها بیش از حد زیاد است؟

آیا تعداد تشخیص‌های آلرژی‌ به آجیل‌ها بیش از حد زیاد است؟

پژوهش‌­ها به این نتیجه رسیده‌اند که ۵۰ درصد افرادی که تصور می­کنند، دچار آلرژی هستند، ...

ادامه مطلب
ویتامین‌ها و مواد موردنیاز بدن در سنین بالا

ویتامین‌ها و مواد موردنیاز بدن در سنین بالا

در سنین میانسالی که عموماً با آغاز تغییرات بدن از سن۴۰سالگی به بعد همراه می‌باشد، ...

ادامه مطلب
افزایش وزن و بیماری‌های قلبی، نتیجه باعجله غذاخوردن

افزایش وزن و بیماری‌های قلبی، نتیجه باعجله غذاخوردن

مصرف با سرعت وعده‌های‌غذایی علاوه‌بر ایجاد اختلالات گوارشی، موجب افزایش چربی پیرامون کمر و افزایش ...

ادامه مطلب