بارداری پوچ

بارداری پوچ چیست وچگونه رخ می دهد؟

این سوالی است که دکترفاطمه خشتی، متخصص زنان وفلوشیپ سرطان های زنان وعضوهیات علمی دانشگاه به پاسخ می دهد.

به گفته او، برای اینکه یک بارداری اتفاق بیفتد، یک تخمک از زن ویک اسپرم از مرد آزاد می شود که اینها درلوله رحمی به هم می رسند ولقاح درآنجا صورت می گیرد که معمولاً3 روزطول می کشد تا تخم بارورشده تقسیمات سلولی را در لوله رحمی انجام دهد.

بعدازاین ماجرا، تخم در رحم کاشته می شود که با این تقسیم سلولی، اولین عضوی که به وجود می آید، جفت وکیسه آب است که اعضای جنین درآن رشد ونمو می کند، ولی وقتی گفته می شود باروری پوچ است، یعنی فقط این ماجرا تا مرحله تشکیل کیسه جنینی پیش رفته است وهیچ گاه در درون کیسه آب،جنین تشکیل نمی شود.

عامل بارداری پوچ

معمولاً کروموزومی که از سوی مادر آزادمی شود، دراین شرایط قابل باروری نیست وقادر به ایجاد جنین نیست، درنتیجه لقاح، توان ساخت جفت وکیسه آب رادارد وپس ازآن جنینی درآن ساخته نمی شود، به همین جهت کیسه آب پوچ است ودرون آن چیزی نیست. دکتر خشتی با اعلام این مطلب می افزاید:

"هیچ زن حامله ای متوجه این نخواهد شد که بارداری اش پوچ است یاخیر، مگراینکه سونوگرافی آن راتائیدکند".

وی متذکرمی شود:" سال ها پیش وقتی زن حامله ای سقط می کرد، دیگر کسی دنبال آن نبود که بارداری وی پوچ بوده یا خیر وفقط به سقط آن تکیه می شد، به همین دلیل نمی توان گفت که این عارضه نسبت به سال های گذشته افزایش پیداکرده است، بلکه آنچه گفتنی است این است که درحال حاضر نوع تشخیص این نوع بارداری(پوچ) بهترشده است."

این عضوهیات علمی دانشگاه می گوید: "اصولاً این نوع بارداری، هیچ گاه به ثمر نمی رسد، چرا که جنینی درکیسه آب وجود ندارد ولی این بارداری گاه ازیک ماه تا 3ماهگی پیش می رود وپس از مدتی دیگر جفت تحمل چسبیده شدن به رحم را ندارد وآهسته آهسته از آن جدا می شود ومی افتد که این هم به خاطر تغییرات هورمونی رخ می دهد."

گاهی درتشخیص جنین پوچ ویا غیرپوچ، زنان زمان دقیق عادت ماهانه خودرا فراموش می کنند به همین خاطر اگر کیسه آبی خالی مشاهده شد نباید مهربارداری پوچ به آن زده شود وبایستی مدتی صبر کرد چرا که ممکن است این کیسه آب خالی، اوایل شروع یک باداری سالم باشد که یک هفته تا 10روز دیگر آثارتشکیل جنین درآن آشکار می شود. به همین دلیل هیچ گاه کیسه آب خالی دلیل بریک بارداری پوچ نخواهد بود، مگر این که علائم دیگری درکنارش باشد.

این پزشک متخصص زنان می افزاید:" درهفته پنچم ونهایتاً ششم بارداری، قلب جنین درسونوگرافی دیده می شود به همین دلیل می توان با کمی صبر وتحمل که هیچ مشکلی نیز برای مادربه همراه نخواهد داشت، به بارداری پوچ یا سالم پی برد."

دکترخشتی ابراز می کند: "اصولاً دربارداری پوچ، اگرزن باردار تحت نظر پزشک باشد، احتیاج به هیچ گونه مداخله ای نیست وبارداری به موقع دفع می شود، بدون آن که منتهی به مشکلی اساسی شود ولی دراکثرمواقع زنان پس از اطلاع ازبارداری پوچ خود، دیگر از نظر روانی تحمل خودراازدست می دهند."

20درصد همه بارداری ها به یک سقط خود به خودی ختم می شود که دراین سقط، درصدی ازآن(شاید10درصد) رابارداری پوچ تشکیل می دهد واکثر سقط های خودبه خودی براثر مشکلات کروموزومی است. دکترخشتی با اظهار این مطلب می گوید:" تاکنون عاملی برای بارداری پوچ شناخته نشده است ونمی توان گفت که این عارضه ((ارثی)) است بلکه ممکن است برای هرکسی رخ دهد ولی آنچه مشخص است این است، افرادی که درخانواده ازمشکلات کروموزومی دررنج هستند، بیشتر ازسایرین درمعرض چنین عارضه ای قرارمی گیرند."

 


 

ثبت نظر

ارسال

نظرات

سارا

3 سال و 11 ماه و 10 روز پیش

سلام من 24 آبان شروع آخرین پریودیم بوده.اذرماه پریود نشدم آزمایش حاملگیم مثبت بود ولی نزدیک 8 هفته دکتر تشخیص داد کیسه آب خالی است و جنینی تشکیل نشده.خیلی ناراحتم.ایا امکان دارد تا یک هفته دیگر جنینن تشکیل شود؟

admin

3 سال و 11 ماه و 8 روز پیش

با سلام شما با توجه به اطلاعاتی که به ما داده اید سن حاملگیتان کمتر از 8 هفته است. اگر نمونه ای از سونوگرافی خودتان را برای ما ارسال کنید راحت تر کمک تان می کنیم. ایمیل: pahnakp

متین

3 سال و 11 ماه و 7 روز پیش

سلام.من ۲ بار حاملگی پوچ و در اخر به کورتاژ رسیدم.ایا من میتونم بچه سومم سالم باشه.هیچ دکتری پاسخ منو نمیده.میگن فقط بیار یکی سالم میشه.اگه مشکل کروموزونی داشته باشم هیچ راحلی نداره.تمام ازمایشاتی که وجود داره انجام دادیم.حتی عکس رنگی وژنتیک.یکم مشکل کروموزنی داشتم.

Admin

3 سال و 11 ماه و 4 روز پیش

با سلام خانم متین: داشتن یک کم مشکل کروموزومی یعنی چه؟ اول بهترین راهکار برای مشکل شما یک مشاوره ژنتیک با همکاران متخصص ژنتیکی پزشکی می باشد که در صورت تمایل به شما اعلام خواهد شد. قدم بعدی مشاوره با همکاران متخصص غدد مترشحه داخلی (آندوکرینولوژیست) جهت بررسی سلامت راه فعالیت نمود. هیپنوتیزم،تیروئید،تخمدان ها در مسیر بارداری موفق می باشد. حتما از هر دو راه فوق استفاده نمائید تا گره مشکل حاملگی شما باز شود. موفق باشید

نازنین

3 سال و 10 ماه و 27 روز پیش

سلام امروز سونوگرافی داشتم فقط کیسه اب بود و خیلی کوچک .ممکنه بارداری پوچ باشه؟آخرین پریودم 18 آذر بوده

admin

3 سال و 10 ماه و 25 روز پیش

با سلام خانم نازنین: معمولاً از هفته ششم به بعد بایستی نسوج اولیه جنین در داخل رحم توسط سونوگرافی مشاهده شود . در موارد نادر ممکن است با کمی تاخیر پدیدار شوند. در این دوره بهترین کار تکرار سونوگرافی 2هفته بعد از سونوگرافی اول می باشد و حتماً نظر پزشک سونولوژیست را پس از سونوگرافی بعدی جویا شوید. با تشکر

مریم

3 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

سلام. آخرین پریودی من 27آذر شروع شد، آزماش خون بارداری رو نشون داده، اما سونوگرافی هم واژینال انجام دادم چیزی از ساک حاملگی و جنین نشان نداده، البته چند روز پیش لکه بینی داشتم. احتگال حاملگی پوچ هست؟

Admin

3 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم مریمم: با توجه به آخرین تاریخ پریود شما ودر صورت بالا بودن عدد HCC بالاتر از 10 باشد سن حاملگی شما حدود 6 هفتگی به بالا می باشدکه بایتس اولین نسوج بارداری در رحم در سونوگرافی مشاهده شود.اگر تا پایان هفته هشتم (2ماهگی) نسوج حاملگی اولیه در رحم مشخص نگردند و همچنان تست حاملگی (HCCخون) بالا باشد، به آن حاملگی پوچ گفته می شود. لکه بینی در جریان حاملگی سه ماهه اول بارداری شما ممکن است دیده شود که اگر ادامه یابد درواقع تمدید به سقط به حساب می آید. با پپزشک زنان خود مرتب در ارتباط باشید و نظر درمانی ایشان را دنبال کنید. موفق باشد

مریم امرایی

3 سال و 10 ماه و 8 روز پیش

با سلام من در هفته هشتم ب دلیل حاملگی پوچ ی سقط داشتم حالا بعداز چند ماه باید باردار شوم? با توجه ب اینکه در بارداری اولمه ایا نیازی ب ازمایش زنتیک هست

Admin

3 سال و 10 ماه و 5 روز پیش

با سلام خانم امرایی: 1- فاصله بین سقط و حاملگی دوم حداقل 5تا6 ماه باید باشد. 2- بررسی ژنتیک به دلیل پوچ بودن حاملگی اولی قطعاً بهتر است که انجام گردد. موفق باشید

فاطمه

3 سال و 10 ماه و 3 روز پیش

زني 39 ساله هستم سال 85 به صورت طبيعي حامله شدم و بعد از گذشت 8 هفته در سونوگرافي مشخص شد كه تخمك پوج است تا هفته نهم سقط به خودي خود و بدون كورتاژ انجام شد سال 86 دوباره حامله شدم و بدون مشكل فرزندم به دنيا آمد مجددا از سال 91 براي حاملگي مجدد اقدام كردم كه متاسفانه حامله نشدم. ازمايشات نشان داد كه اسپرم هاي همسرم تحرك خوبي ندارن. در تمام اين مدت من و همسرم تحت مداوا بوديم و بازهم حامله نشدم تا اينكه به تشخصي دكتر معالج دي ماه امسال iui كرديم.(تاريخ آخرين پريودي 24 آذر مي باشد) در موعد پريودي بعدي، تست بي بي چك مثبت بود و يك هفته بعد جواب آزمايش هم نشان داد كه حامله هستم. ولي جواب سونو در هفته 7 نشان داد كه ساك حاملگي خالي است. سونو مجددا دو هفته پشت سر هم تكرار شد وهر بار ساك خالي بود الان درهفته دهم قرار دارم. كمي لكه بيني دارم و گاهي دردي شبيه پريودي ولي هنوز سقط انجام نشده...خيلي نگرانم در حاملگي پوچ اولي درد زيادي تحمل كردم تا سقط انجام شد. الان چه كنم كه جريان سقط تسريع پيدا كند ضمنا اصلا دلم نمي خواد كه كورتاژ بشم.

Admin

3 سال و 9 ماه و 27 روز پیش

با سلام خانم فاطمه: برای اینکار (سقط بدون درد در زمان کوتاه) معمولاً همکاران متخصصین زنان از داروهائی که انقباضات قوی در رحم ایجاد می نماید مثل فستوسینون داخل سرم استفاده می نمایند که منجر به دفع (زایمان) نسوج حاملگی می گردد ولی چنانچه بقایای از نسوج حاملگی در رحم باقی بماند(با کنترل سونوگرافی) ممکن است نیاز به تمیز نمودن رحم (کورتاژ) باشد با کمک این مورد تصمیم نهایی با پزشک شما(تخصص زنان)می باشد. از راهنمائی های ایشان حداکثر استفاده را بنمائید.

نینا

3 سال و 8 ماه و 18 روز پیش

سلام خسته نباشید من آخرین پریودیم 6 بهمن بوده ولی کلا نامنظم، 1 فروردین متوجه شدم باردارم اما به مدت 1 1 روز لکه بینی داشتم که 4 روزی است لکه بینی قطع شده دکتر هم که رفتم گفتن حاملگی پوچ 2 هفته دیگه سونو کنم ميخواستم بپرسم با قطع خونریزی امکان داره بارداری سالم داشته باشم

admin

3 سال و 8 ماه و 15 روز پیش

بله امکان دارد. جواب قطعی برای وجود یا عدم وجود حاملگی پوچ یافته سونوگرافی می باشد که در پایان هفته چهارم بارداری انجام می شود.

سیده نرگس

3 سال و 8 ماه و 15 روز پیش

سلام من اخرین پریودم 19 بهمن بود و بعد از یه ماه و یک هفته که پریود نشدم رفتم از بتا دادم که 484 بود الان من حدود هفت هفته و شش روز بودم که رفتم سونوگرافی و قطر ساک 22 میلیمتر تشخیص داده شد ولی تصویر واضحی به نفع وجود امبریو نبود بارداری من پوچه ؟ البته تا یک هفته دیگه تکرار سونو برام نوشته اند

atlas

3 سال و 7 ماه و 22 روز پیش

با سلام من اولین روزآخرین پریودم تاریخ 24 اسفند 94 بود تا 4 فروردین 1395 هم نزدیکی نداشتم فروردین ماه به موقع پریود نشدم تاریخ 31 فروردین دل درد و لک بینی شبیه پریود داشتم یه لخته بزرگ خونی هم از من دفع شد و تا 6 ساعت پریودی کامل قطع شد دوم اردیبهشت آزمایش خون اچ سی جی 1290 نشان داد. یه چند روز کار زیادی انجام دادم و به شدت کمردرد داشتم از تاریخ 5 اردیبهشت تا 9 اردیبهشت لک بینی خفیفی داشتم 9ام لک بینی کامل قطع شده دکنر سن حاملگیو برام 6 هفته حساب کرد اما سونوگرافی شکمی روز 9 اردیبهشت 5 هفته و 4 روز حساب کرد و فقط ساک امینیون دیده شده و جنین دیده نشده احتمال داره حاملگیم پوچ باشه و اینکه چیکار کنم؟ دوباره برم سونو واژینال خواهش میکنم جواب بدید من و همسرم خیلی ذوق داریم برای این بچه.

admin

3 سال و 7 ماه و 2 روز پیش

با سلام خانم نرگس: اگر در سونوگرافی کنترل بعدی هم بافت جنینی (امبریو) تشکیل نشده باشد"حاملگی پوچ" مطرح می شود که توضیحات کامل تر آن را از همکار متخصص زنان که تحت نظرایشان می باشید جویا شوید.

admin

3 سال و 7 ماه و 2 روز پیش

با سلام خانم اطلس: بررسی سن حاملگی با سونو قطعاً دقیق تر از تاریخ آخرین پریود می باشد و با توجه به نتیجه سونوگرافی بالینی پایان هفته 12 بارداری صبر کرد و اگر تا آن زمان نسج جنین (امبریو) داخل ساک آمنیون تشکیل نشود می توان تشخیص حاملگی پوچ را به آن اطلاق نمود. سونوگرافی های کنترل را طبق نظر همکار گرامی متخصص زنان که تحت نظرایشان می باشید پیگیری نمائیدو از زیاده روی در سونوگرافی پرهیز فرمائید.

اسدی

3 سال و 6 ماه و 9 روز پیش

باسلام توهفته هفتم بارداری فقط ساک بارداری به قطر16میلی مشاهده شد..آیابارداری پوچ محسوب میشه وخودش سقط میشه یانیازبه کورتاژداره...آخرین پریودی20فروردی

ناشناس

3 سال و 5 ماه و 29 روز پیش

با سلام، من یه دختر 8ساله یک دختر یک ساله دارم، حاملگی اولم پوچ بود بهد دختر اولم رو بدنیا اوردم بعد از 4سال اقدام کردم واسه حاملگی که منجر به سقط شد تو 3ماهگی ودوباره بعد از کلی درمان حامله شدم ودختر دومم رو بدنیا اوردم الان دخترم یک سالشه وشیر خودم رو میخوره، حدود 2هفته پریودیم عقب افتاد تست حاملگی زدم مثبت بودجلو گیری هم میکردم،الان موندم چیکار کنم کلا حاملگیهام تهدید به سقطه، وشرایط یه بچه دیگه رو ندارم، خصوصا این که یک در میان سقط داشتم ، ایا احتمال داره یه حاملگیه موفق باشه؟واسه ابن دیگه دکتر هم نمیخوام برم، چون تو حاملگیهای قبلیم کلی دارو مصرف میکردم، البته دکتر گفت شاید جنین پسر رو سقط میکنی به خاطر نطفه ضعیف همسرت،! میشه راهنمایییم کنید

فرزانه

3 سال و 5 ماه و 15 روز پیش

باسلام.من هفته چهارم بارداری سونورفتم وساک حلملگی دیده شدولی درون ساک واضح دیده نشدکه سونوگراف دوهفته بعدراتوصیه کرد.الآن درهفته هشتم هستم،میترسم ک برم سونووبگن بارداریم پوچه به نظرشمابارداریم پوچ هس؟؟؟

admin

3 سال و 5 ماه و 9 روز پیش

با سلام خانم اسدی: بارداری پوچ در ابتدا شبیه یک بارداری طبیعی است و تست حاملگی هم مثبت می شود . بارداری پوچ می تواند برای هر خانمی پیش آید . معمولا بارداری پوچ مدت زیادی ادامه نمی یابد وسرانجام به سقط خو د به خود منجر میگردد. وقتی هورمون حاملگی کاهش پیدا می کند به طور طبیعی سقط انجام می شود . اگربافت پوچ به طورکامل تخلیه نشود پزشک متخصص بیماری های زنان تصمیم لازم برای درمان را می گیرد . باید توسط یک متخصص زنان و زایمان معاینه شوید.

admin

3 سال و 5 ماه و 9 روز پیش

با سلام : پاسخ سوال خانمی ناشناس که یک دختر 8 ساله دارند: با توجه به سابقه ی تهدید به سقط و این که باید علت آن مشخص شود لطفا به متخصص زنان و زایمان مراجعه بفرمایید ، این که نوشته اید نمی خواهم به دکتر مراجعه کنم اشتباه بزرگی است . باید با آزمایشات اختصاصی علت تهدید به سقط مشخص گردد تا درمان شوید .

گیتا

3 سال و 5 ماه و 8 روز پیش

سلام...چه سایت و مدیر خوبی.... خوشحالم اینجا رو پیدا کردم.... ممنون که با حوصله به همه جواب میدین.... خدمتتون سوالی داشتم...من متولد 69 هستم و در بارداری اول هفته هشتم بودم که سونو گفت حاملگی پوچ هست....فتال پول دیده نمیشود و یولک ساک هم نیست...نوشته بود تصویر یک ساک حاملگی با واکنش دیسدوای ضعیف و نامنظم با 17mm دیده میشود. الان 5 روز هست فهمیدم ... درد شدید لگن دارم از اوایل حاملگی با لکه بینی.... لکه قهوه ای کم رنگ بود اوایل که الان تیره شده....میترسم که چطور سقط بشه...شیاف مصرف کنم برای سقط بنظرتون؟ میگن ساکشن بهتر از کورتاژ هست درسته؟ جدا از سقط میترسم تکرار بشه... شوهرم واریکوسل خفیف داره دلیلش میتونه اون باشه؟ اگه منتظر باشم خودش بیفته موندن این ساک خالی تو رحم ضرر داره؟؟؟؟ شرمنده سوالام زیادن...مرسی

admin

3 سال و 4 ماه و 21 روز پیش

خانم فرزانه سلام چرا نامه را با اضطراب و پر از اشتباه تایپ کرده اید . سعی کنید در زندگی با واقعیت رو به رو شوید و واقعیت را بپذیرید . سونوگرافی را انجام دهید و نگران نباشید .

admin

3 سال و 4 ماه و 21 روز پیش

با سلام خانم گیتا: باداری پوچ در اوایل حاملگی رخ می دهد ، جفت به رشد خود ادامه می دهد و زمان کوتاهی بدون جنین خودش را نگه می دارد . اما وقتی رشد جفت متوقف می شود و سطح هورمونی بدن افت می کند نشانه های بار داری هم فروکش می نماید . معمولا بارداری پوچ مدت زیادی ادامه نمی یابد وسرانجام به سقط خو د به خود منجر میگردد. وقتی هورمون حاملگی کاهش پیدا می کند به طور طبیعی سقط انجام می شود . اگربافت پوچ به طورکامل تخلیه نشود پزشک متخصص بیماری های زنان تصمیم لازم برای درمان را می گیرد . باید توسط یک متخصص زنان و زایمان معاینه شوید. تشخیص بارداری پوچ با نشان دادن رحم یا ساک خالی توسط سونوگرافی ممکن خواهد بود

پری

3 سال و 4 ماه و 18 روز پیش

سلام خسته نباشید من توهفته۶بارداری مجبور ب سقط شدم یک امپول پروستادین زدم ک نیم ساعت بعد دردشکم و دردکمرودردپشت شروع شد واسهال بعدخونریزی ب صورت لخته تقریبا۴تیکه دفع شد خونریزیم غروب شد شدید بود صب روزبعد ب صورت لک خونریزی داشتم تااینکه رفتم سونو گفتن کیسه بدون نطفه است رفتم پیش دکتر گفتن بازدن ی امپول پروستادین دیگه باقی مانده دفع میشه ,سوالم اینه بعدزدن امپول دوم خونریزی کمی دارم این حالت تاکی ادامه داره ایا کیسه دفع میشه؟نمیخام کورتاژ کنم زود جواب بدین ممنون

admin

3 سال و 4 ماه و 14 روز پیش

با سلام خانم پری: با اقدامات درمانی که پزشک برایتان انجام داده ند باید باقی مانده ی لخته ها دفع شود . اما شما تا اطمینان از تخلیه ی رحم با پزشکتان در تماس باشید .

عالیه

3 سال و 4 ماه و 12 روز پیش

سلام. ممنون میشم سوال منو جواب بدید.33 ساله هستم و تجربه داشتن یک فرزند هیدروسفال به علت ابتلا به توکسو پلاسموز را دارم . پس از آزمایش و تحت نظر پزشک بارار شده ام که تاریخ آخرین پریودی سوم خرداد بوده . آخر تیرماه ساک حاملگی به قطر 20 میلی مشاهده شد که دستور به انجام سونو 2 هفته بعد داده شد. سونو دوم جنین در حال رشد نشان داد ولی ساک به همان اندازه مشاهده شد. نظر شما در مورد این بارداری چیه و باید چه کاری انجام بدم . ممنون

admin

3 سال و 4 ماه و 10 روز پیش

با سلام خانم عالیه پرسشتان را امروز دیدم .با توجه به گذشت مدت زیادی از ارسال پرسشتان و نا مشخص بودن وضع و شرایط فعلی شما ، لطفا به متخصص بیماری های زنان و زایمان مراجعه بفرمایید .

سمیه

3 سال و 3 ماه و 5 روز پیش

سلام من 24سال دارم .سال قبل ی حاملگی منجر ب سقط خود ب خودی داشتم ک در 7 هفته و2روز سقط شد بعد 4ماه دوباره حامله شدم اخرین تاریخ پریودیم 19تیر 94بود ولی دکتر بهم گفت ک حاملگی پوچ دارم تو سونوگرافی فقط یک ساک خالی مشخص شده ک رشدشم کمه؛باتوجه ب اینکه قبلم هم سقط داشتم امکان اینکه حاملگی بعدیم هم این مشکلو داشته باشم هست یا نه خیلی نگرانم .برم کورتاژ کنم یا با قرص ؟من میتونم ی حاملگی موفق داشته باشم یا نه؟ممنونم

admin

3 سال و 3 ماه و 4 روز پیش

با سلام خانم سمیه: نباید در زندگی با هر پیش آمد نگران و مضطرب بشوید . شما باید به توصیه ی پزشک معالجتان توجه کنید و برای حاملگی موفق بعدی تحت نظر پزشک متخصص باشید

مرضیه

3 سال و 3 ماه و 0 روز پیش

سلام من 30 سال دارم و بارداری اولم هست به حساب پریودم الان 8 هفته هستم لکه بینی دارم سه دفعه سونو داخلی انجام دادم فقط کیسه زرده دیده شده ولی جنین د یده نشده پیش دو متخصص رفتم که گفتن دو هفته دیگه صبر کن آیا با وجود کیسه زرد حاملگیه من پوچ هست

admin

3 سال و 2 ماه و 26 روز پیش

باسلام خانم مرضیه: شما می توانید با انجام سونوگرافی مجدد و مراجعه به پزشک متخصصتان از بارداری خود مطمئن شده.

معصومه زند

3 سال و 2 ماه و 13 روز پیش

سلام و خسته نباشید خدمت شما من در هفته ی هفتم بارداری هستم , هفتهی پنجم رفتم سونو که یک ساک حاملگی به قطر 9میلیمتر همراه با کیسه ی زرد بدون فتال پول دیده شد و دوهفته بعد که سونو رفتم ساک حاملگی به قطر 13 میلیمتر با کیسه ی زرد بزرگ.و غیر طبیعی بدون فتال پول دیده شد که گفتن حاملگی پوچه ازتون خواهش میکنم شما هم نظرتونو بگید ممنون از شما

سمانه محمدی

3 سال و 2 ماه و 12 روز پیش

باسلام من تاریخ اولین روز آخرین پریودبم 25 مرداد بوده امروز رفتم سونو میگه 4کیسه آب داری ولی جنین دیده نمیشه یعنی چی؟

admin

3 سال و 2 ماه و 7 روز پیش

با سلام خانم زند همان طور که به شما گفته اند و سونوگرافی هم نشان داده است بارداری شما پوچ است. به جای نگرانی اعتمادبه نفس و ارامشتان را افزایش دهید. بارداری پوچ یا خود به خود سقط می شود و یا با نظر پزشک اقدام درمانی صورت می گیرد. نگران نباشید و برای درمان به پزشکتان اعتماد کند.

admin

3 سال و 2 ماه و 7 روز پیش

با سلام خانم سمانه محمدی: به نظر می رسد شما با توجه به گزارش سونوگرافی این پرسش را کرده اید حتی اگر در سونوگرافی کیسه آبی خالی مشاهده شده است، به تنهایی و بدون بررسی سایر عوامل نمی توان قضاوت کرد که بارداری پوچ است. ممکن است این کیسه آب خالی آغاز شروع یک بارداری سالم باشد برای اطمینان با پزشکتان مشورت کنید.

منامی

3 سال و 2 ماه و 5 روز پیش

سلام من طبق تاریخ پریودی هفت خفته و دوروزه که باردارم اما سونووازینال چیزی نشون نداد و ضمنا لکه بینی هم دارم احتمال حاملگی پوچ هست من قبلا یک حاملگی داشتم که قلب نوزاد تشکیل نشد

Admin

3 سال و 2 ماه و 0 روز پیش

با سلام خانم منامی: ​سلام به شما . پرسشتان روشن و واضح نیست .اگر سونوگرافی جنین را مشخص نکرده ، چطور می توان از راه دور اظهار نظر کرد که شما بار دار هستید یا نه . لطفا به تشخیص پزشکی که داده شده اعتماد بفرمایید .​

ویدا زارع

3 سال و 1 ماه و 16 روز پیش

سلام 25 سالمه سه بار حاملگی پوچ داشتم به شدت دچار افسردگی شدم. اسپرم شوهرم خوب بوده آزمایش ژنتیک هم دادیم.تورو خدا بگید چکارکنم

رویا فرنیا

3 سال و 1 ماه و 11 روز پیش

سلامن 6هفتمه تو 5 هفتگی رفتم سونوگرافی گفت ساک حاملگی تشکیل شده اما بخاطر سن پایین بارداری نمیتونم صدای قلبشو بشنوم من سردردای شدید دارم و زیر شکمم دردای یهویی وحشتناک میگیره احتمال داره حاملگی پوچ باشه؟

پری

3 سال و 1 ماه و 9 روز پیش

سلام خسته نباشید، آخرین پریود من 6 مهر بود. 9 آبان ماه آزمایش دادم با بتای 2906،‌ 16 آبان سونو رفتم جوابش ساک حاملگی 13 میلی متر، اکنش کوردیودسیدوال دراطراف ساک مناسب است، y.sac دیده می شود ولی f.pole در حال حاضر مشاهده نمی گردد. حاملگی 6 هفته نوشته . الان من حاملگی ام پوچه یا نه؟

Admin

3 سال و 1 ماه و 8 روز پیش

سلام خانم زارع: علاوه بر این که باید تحت نظر یک پزشک متخصص زنان باشید ، تا زمانی که برای این موضوع استرس و نگرانی دارید و به نوشته ی خودتان دچار افسردگی شده اید ، مشکل تان افزون تر می شود . برای مدتی با توکل به خداوند سعی کنید به آرامش برسید و بعد به درمان بپردازید. مقاله ی بیماری های روان تنی را در نشریه مطالعه کنید .

Admin

3 سال و 1 ماه و 8 روز پیش

با سلام خانم فرنیا: سلام به شما ، باید با سونوگرافی و نظر پزشکتان مشخص شود .

Admin

3 سال و 1 ماه و 8 روز پیش

با سلام خانم پری: سلام . خانم محترم با این اطلاعات نمی شود اظهار نظر قطعی کرد که بارداری پوچ دارید یا نه .

الهه

3 سال و 1 ماه و 0 روز پیش

سلام وقت بخیر من یک حاملگی پوچ داشتم که همه شرایطم عادی بود در چهل روزگی سونو رفتم دکتر گفت همه چیز خوبه اما سنو هفته ششم گفت جنین رویت نشد. می خوام بدونم اگر حاملگی پوچ باشد حالت تهوع ادامه دارد. من بستری بودم و دارو برای سقط استفاده کردم اما حتی لکه بینی نیفتادم. درپایان کورتاژ شدمبه نظر شما یک حاملگی پوچ بوده.باتشکر

admin

3 سال و 0 ماه و 12 روز پیش

با سلام خانم الهه: ، هر چند بدون بررسی سونوگرافی نمی توان اظهار نظر قطعی کرد ، اما هم ادامه ی حالت تهوع می تواند با وجود بارداری پوچ ادامه داشته باشد و هم این که پزشک محترم با وضعیت بالینی شما و نتیجه سونوگرافی اقدام به سقط کرده اند . ذهن خود را در گیر این موضوع نکنید .

رها

3 سال و 0 ماه و 2 روز پیش

با سلام من هفتم مهر اخرین پریودیم بوده اما اکثرا پریودیم نامنظم بوده .اخرای مهر متوجه شدم باردارم ازمایش خونم مثبت بود بعد به دکتر مراجعه واولین سونو رو رفتم چیزی مشخص نشد یک ماه دوباره سونو انجام شد و.معلوم نشد پزشک سونو احتمال داد که من به گفته پزشک معالجم دوازده ماهم نیست چون سونوی قلب نوشته بود که به نظرشون چون پریودیم نامنظم بوده گفتن شاید تو هفت هفته باشم .خلاصه سونو که نشون دادم پزشکم گفت دوباره سونو اورژانسی مینویسم انجام بده همون روز انجام دادم بازم ساک حاملگی رو نشون داد ولی اثری از جنین نبود پزشکمم گفتن همین امروز باید با شیاف تخلیه بشه اگر نه کورتاژ بشه . منم خیلی نگران شدم از دکترم اجازه گرفتم تا دوسه هفته دیگه منتظر بمونم تا سونوی دیگه انجام بدم شاید جنین دیده بشه به نظرتون واقعا پوچیا میشه امیدوار بود.با تشکر

رویا

3 سال و 0 ماه و 1 روز پیش

سلام. من در تاریخ هشت فروردین ی سقط داشتم تو هفت هفتگی به علت حاملگی پوچ..با درد بسیار زیاد حدود 3 ساعت ک خدا برا هیچکس نیاره. تاریخ آخرین پریودی من 19 مهر بود بعد اینکه پریودم عقب افتاد میترسیدم مثل قبل باشه و نرفتم سونو..اما بالاخره تو تاریخ 12 اذر رفتم سونو..8 هفته با ساک حدود 31 میلیمتر که YS کوچک داخل ساک رویت شد اما embryo مشاهده نشد..اولش خیلی ناراحت شدم چون نه دردی داشتم و نه خونریزی دکتر به من گفت صبر کن ی هفته دیگه اگر چیزی مشخص نشد مطمئن میشیم ک پوچه..اما من تا همین الان ک 26 اذره نرفتم سونو درد و خونریزی هم ندارم..راستش ازدرد سقط میترسم همش میگم ای کاش بمیرم اما دوباره اون دردو نکشم..به بعدش هم ک فکر میکنم این هزینه های کمر شکن آزمایشات تشخیصی و ازمایشات ژنتیک برای بارداری مجدد بیشتر غم دنیا رد دلم سنگینی میکنه..نمیدو نم چیکار کنم یعنی ممکنه برم سونو و بگه جنین با ی قلب خوشگل دارم..

admin

2 سال و 12 ماه و 1 روز پیش

با سلام خانم رهابه پزشکتان اعتماد کنید زود تر سونوگرافی را انجام دهید و از نگرانی بپرهیزید .

admin

2 سال و 12 ماه و 1 روز پیش

با سلام خانم رویااولا که خیلی غلط املایی دارید ، یعنی از نگرانی بی دقت شده اید . ثانیا ، انسان از ترس این که به داخل چاه سقوط نکند چشمش را نمی بندد ، باچشم باز حرکت می کند . شما از ترس این که شاید بارداری پوچ باشد و به سقط بینجامد از انجام سونوگرافی طفره می روید . در اولین فرصت با پزشکتان تماس بگیرید و دستورات او را انجام دهید .

پریزاد

2 سال و 11 ماه و 24 روز پیش

سلام من هفته هفتم بارداری هستم یک لک گنده قرمز دیدم روز بعدم چندتا لک قهوه ای رفتم دکتر گفت احتمالا یاهفته ات کمترازاون چیزیه که میگی یا حامله گی پوچ داری قلب بچه تشکیل نشده برو دو هفته دیگه بیااز اون روزم لکه بینی ندارم چکار کنم نگرانم

عاطفه

2 سال و 11 ماه و 22 روز پیش

سلام من 18آبان روز اولین پریودیم بود 14آذر بتا620بود 18آدر پریود شدم ولی به جای اینکه صفر شود دو برابر شد تا اینکه شد 2007ولی ساک خالی دیده شد امروز 9دیماه 94بتا شد 7610 و سونو ساک خالی بود امروز بعد از سونو کمی لک قهوه ای دیدم یعنی پوچه؟ خودش دفع نمیشه ؟نمی خوام کورتاژ بشم

مريم

2 سال و 11 ماه و 18 روز پیش

با سلام و خسته نباشين من ٤٤ سال سن دارم و براي اولين بار باردار شدم، دوشنبه دوهفته پيش رفتم سونو واژينال و دكتر گفت كه پنج هفته و پنج روز هست و داخل ساك يه بافتي بود كه به زرده تخم مرغ تشبيه كرد و گفت بعدن آمبريو خواهد شد، ده روز بعد پنجشنبه هفته بعدش براي سونو دوم رفتم و ساك خالي بود الان در واقع من در هفته هشتم هستم و گفتن كه سقط شده اما من هنوز هيچ خونريزي ندارم، قرار هست كه تصميم بگيرم سقط خودبخودي داشته باشم، يا با دارو و يا كورتاژ؟ لطفن راهنمايي كنين كه جه راهي بهتر هست و ضمنن آيا اين حاملگي بوچ هست؟ پس اون بافت اوليه چي بود؟ ضمن فرق حاملگي پوچ با مولار چيست؟

admin

2 سال و 11 ماه و 16 روز پیش

سلام به شما ، اگرچه ساک خالی ممکن است دفع شود ولی باید پزشکتان با معاینات لازم و شرایط موجود تصمیم به سقط درمانی بگیرد .

admin

2 سال و 11 ماه و 16 روز پیش

با سلام خانم پریزاد یک سونو گرافی دیگر انجام دهید .

لیلا

2 سال و 11 ماه و 16 روز پیش

ساک جاملگی با حدود نامنظم یعنی چی؟ آیا امکان سقط زیاده؟

مینا

2 سال و 11 ماه و 12 روز پیش

سلام من سه بارداری ناموفق داشتم که تمام آزمایشات و ژنتیک رفتیم گفتن سالمم وبعد واریکوسل همسرم و دلیل سقط تشخیص دادن حالا بارداری چهارم 5 هفتگی ساک بدون جنین دیده شد ادو هفته بعد سونو معمولی تو مطب دکترگفت دوباره جنین نبود .زندگیم بهم میریزه لطفا راهنماییم کنید

نورا

2 سال و 11 ماه و 12 روز پیش

سلام من تو 7 هفته و 2 روز بعداز تشخیص بارداری پوچ دچار خونریزی ودر همانروز سقط خودبخودی شدم.ساک به همراه دیواره طی دو مرحله از بدنم خارج شد بعد از سقط چه مراقبتهایی رو انجام دهم واینکه چن ماه بعد اقدام کنم؟شش ماه دیر نیست؟با توجه به اینکه بارداری اولم بود ومن 31 سال دارم؟

admin

2 سال و 11 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم لیلا بدون این که نگران باشید با انجام سونوگرافی دوره ای زیر نظر پزشکتان باشید .

admin

2 سال و 11 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم مریم اولا به شما توصیه می شود برای براداری مجدد در این سن با پزشکتان مشورت کنید . ثانیا ، حاملگی پوچ با حاملگی مولار متفاوت است . درسونو گرافی حاملگی پوچ ساک حاملگی خالی است و جنین وجود ندارد ،در حالی که درحاملگی مولارتخم بارور شده یا به جنین تبدیل نشده و یا رشد طبیعی داشته است که با ادامه ی حیات جنین منافات دارد .به عبارت دیگر در مولار ، به دلایل ژنتیک (مجموعه ی کروموزوم ها ) یا تخم بدون وجود رویان رشد می کند ( مول کامل ) و یا با رشد ناقص رویان ( مول ناقص ) همراه است که در هر صورت با ادامه حیات منافات دارد . درمان را زیر نطر پزشک متخصص ادامه دهید .

زهرا

2 سال و 11 ماه و 10 روز پیش

سلام.من هفته ده بارداری هستم.رفتم سونو و گفت کیسه ۳۰میلی داری ولی بدون جنین.ده روز دیگه سونو رو تکرار کنم.هیچ مشکلی هم ندارم.ن درد نه لکه بینی.احتمالش هست باردار ی سالم داشته باشم؟

admin

2 سال و 11 ماه و 10 روز پیش

با سلام خانم مینا: باید بدانید که نگرانی و استرس و اضطراب و غم و غصه نه تنها مشکلی را حل نمی کند ، بلکه بر مشکلات شما می افزاید . این عوامل خود سبب بیماری های جسمی هم می شود . پس با آرامش و توکل بر خداوند درمان همسرتان و نیز خودتان را پی گیری کنید و با منطق به مسایل نگاه کنید . در این صورت زندگی تان به نمی خورد و به سوی نشاط هم می رود . برای بارداری بعدی حتما با پزشکتان مشورت کنید .

admin

2 سال و 11 ماه و 10 روز پیش

با سلام خانم نورا: روش زندگی مناسب داشته باشید ، از تغذیه درست و مناسب پیروی کنید ( یعنی سیگار نکشید ، چربی زیاد و چربی ترانس استفاده نکنید ، از میوه ها و سبزی ها زیاد استفاده نمایید ، خواب شبانه منظم داشته باشید ، استرس و نگرانی نداشته باشید ، اعتماد به نفس داشته باشید ) وسه تا شش ماه بعد از سقط برای بارداری بعدی نگران نباشید .

لاری

2 سال و 11 ماه و 2 روز پیش

سلام بارداری اول من پوچ بود حاملگی دومم با دارو باردار شدم و دخترم بدنیا آمد و دوباره باردارم تاریخ آخرین پریودم ۱۴ آبان بوده الان ۲۹ دی سونوگرافی رفتم به گفته خودم هفته ۱۱ ام ولی سونوگرافی ۷ هفته را تشخیص داده و میگه قلب نمی زنه و حرکت نداره خونریزی ندارم قاعدگی هام قبل از بارداری خیلی نامنظم بود دیر میشدم آیا ممکنه است هفته ام اشتباه باشه?

نرگس

2 سال و 11 ماه و 1 روز پیش

سلام من الان شش هفته سنو دادم گفتن پوچ بعد از دوهفته بیا سنو یعنی دیگه دوهفته جنین دیده میشه. خواهش میکنم کمکم کنید

ناهید

2 سال و 10 ماه و 27 روز پیش

من در شش هفته بارداری هستم.دکتررفتم فقط ساک حاملگی دیده شده..دوهفته دیگه سونو انجام دادم.ولی علایم تکرار ادرار.وعده های غذایی.خستگی.وحتی سینه درد هم دارم.ایا بارداری من پوچ.

نانی

2 سال و 10 ماه و 27 روز پیش

وقتی که ساک حاملگی وجود داره ومن درششمین هفته بارداری هستم وعلایم بارداری دارم.دوهفته دیگه سونو باید بدم.احتمال این داره جنین دراین دوهفته بوجود بیاد

ناشناس

2 سال و 10 ماه و 26 روز پیش

سلام روز اول پریودام 20اذرماهبودودر6هفتگی تست بتا132ودرهفت هفتگی1207 بود ولی درهفته7 ساک حاملگی دیده نشد ایا بارداری موچ است

سحر

2 سال و 10 ماه و 24 روز پیش

سلام من 26 آذر پریود شدم و 12 دی هم پریود شدم قرض اورژانسیخوردم و تست و از مایش خونم مثب هست ولی سونو گرافی چیزی نشون نداد خیلس ناراحتم لطبا راهنمایییم کنین

admin

2 سال و 10 ماه و 24 روز پیش

با سلام خانم زهرا سونوگرافی را انجام دهید ، با آن پاسختان را می گیرید.

admin

2 سال و 10 ماه و 24 روز پیش

با سلام خانم نرگس این استرس و نگرانی شما بی جا و بیهوده است. سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و به خدا ایمان داشته باشید . به شما گفته اند دو هفته ی دیگر برای سونوگرافی مراجعه نمایید . با نگرانی شما جه مشکلی حل می شود ؟ صبر کنید و آرام باشید.

Admin

2 سال و 10 ماه و 24 روز پیش

با سلام خانم لاری ، به ندرت سونوگرافی زمان را اشتباه ارایی می دهد . با همه این ها یک سونوگرافی دیگر انجام دهید .

تارا

2 سال و 10 ماه و 23 روز پیش

سلام من شروع اخرین پریودیم 19 آذر بوده امروز که رفتم سونو دکتر بهم گفت که جنین نبض داره ولی باید رینگی دورش باشه که نمیبینم ده روز دیگه باید سونو تکرار بشه آیا امکان حاملگی پوچ با وجود دیدن جنین وجود داره؟واین رینگه چی هست؟

اعظم

2 سال و 10 ماه و 20 روز پیش

سلام خسته نباشین اولین روز آخرین پریودم 8 آذر بوده و دیروز سونو انجام دادم و گفتن داخل ساک جنین وجود نداره ممکنه تا چند هفته صبر کنم که جنین تشکیل بشه؟ خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنین اولین بارداریمه اگه تا چند هفته بمونه مشکلی برام پیش میاد؟

نسترن

2 سال و 10 ماه و 18 روز پیش

حتمال وجوده حاملگی بدون جفت در زمان مصرف قرص بارداری وجود دارد؟ اگر دارد میسه که این بافت تا یک سال از بدن خارج نشده باشد؟؟؟؟

ناهید

2 سال و 10 ماه و 17 روز پیش

سلام من الان در هفته هفتم بارداری هستم الان سومو دادم دو ساک حاملگی دیده شد که یکیش کیسه زرد 8 میلیمتری و هیپرآکتور و ضخیم تر از حد طبیعی به همراه یک جنین با فعالیت قلب طبیعی و شش هفته و سه روز دیده شد.برای ساک دوم نوشتهحاملگی توبولار شکل و بصورت نا منظم و بدون کیسه زرد و فتا پل همراه بادیسدوال واکنشی نسبتا ضخیم دیده می شود. آیا ساک دوم حاملگی پوچ است. آگه اینطور باشه برای اون جنین مشکل ایجاد نمی کنه. نمی دونم باید چکار کنم خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنید

سعیده

2 سال و 10 ماه و 17 روز پیش

سلام باتشکر از شما من ۱۶اذر اخرین پریودیم بوده و ۲۹ای یو ای کردم دوهفته بعد ازمایش بارداری دادم بتام ۳۰۰بود بعد چهار روز تقریبا دوبرابر شده بود دکتر برام سونوگرافی نوشت و گفتن که ساک مشاهده شده اما جنین وجود نداشت دوباره ده روز بعد دکتر زنان سونو واژینال کردن و گفتن که جنین ریزی رو مشاهده کردن بعد در هفته هشتم برای ضربان قلب فرستادن سونو که در سونگرافی گفتن که اصلا جنین رو نمیبینن ایا ممکنه همچین چیزی من باید چکار کنم ممکن جنین دوباره رشد داشته باشه؟

فاطمه

2 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

با سلام من یک فرزند ۶ساله دارم پارسال در هفته ۱۵ بارداری ختم بارداری داشتم جنین انانسفال بود الان بعد یک سال دوباره باردار شدم در هفته پنجم دچار خونریزی شدم در سونوگرافی ساک حاملگی دیده شد اما بدلیل خونریزی جنین دیده نشده دکتر گفت به احتمال زیاد بارداری پوچه و دفع میشه الان هم لکه های قهوه ای کم و خون لخته ازم میاد بعد چند روز دوباره برم سونو ؟

admin

2 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

با سلام خانم ناهید: به نظر می رسد حاملگی پوچ باشد ، اما باید سونوگرافی آن را تایید کند . در کارهایتان دقت داشته باشید ، این به شما کمک می کند که استرس و نگرانی را کاهش دهید . لطفا یک بار به نوشته تان نگاه کنید .

admin

2 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

با سلام خانم نانی: همه چیز احتمال دارد ،لطفا صبر کنید نتیجه سونوگرافی را ببینید .

admin

2 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

باسلام دوست عزیزی که ناشناس سوال کردید : آن قدر دقت نکرده اید که به جای حاملگی پوچ ،حاملگی موچ و واژه های دیگر نوشته اید !این یعنی استرس و نگرانی. آرامش داشته باشید . بلی ،ممکن است، یک سونوگرافی انجام دهید .

admin

2 سال و 10 ماه و 15 روز پیش

باسلام خانم سحر: اگر در کارهای روزانه تان تا این حد عجله کنید که در تایپ نامه تان کرده اید با مشکل رو به رو می شوید .همین امروز یک سونوگرافی انجام دهید تا بر اساس آن راهنمایی شوید .

admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم تارا: چطور می شود از راه دور ، بدون هیچ یافته ای اظهار نطر کرد که بارداری پوچ است یا نه ؟ باید در هفته ی پنجم سونوگرافی وجود قلب جنین را تایید کند .بهتر است تا هفته ی ششم هم صبر کرد که با اطمینان وجود بارداری پوچ را تایید نمود .

Admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم اعظم: سه هفته بعد یک سونوگرافی انجام شود .

Admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

خانم نسترن سلام ، که شما یادتان رفته ، و یک سطرتان هم پر از غلط است ، لطفا پرسشتان را واضح مطرح کنید تا راهنمایی شوید.

Admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم ناهید سلام به شما . نتیجه سونوگرافی جدید را بفرستید تا راهنمایی شوید .

Admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم سعیده اول از استرس و نگرانی به دور باشید و دوم ، یک سونوگرافی دیگر انجام شود تا با اطمینان بتوان از نبود جنین صحبت کرد .

Admin

2 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

با سلام خانم فاطمه بیست روز بعد یک سونوگرافی انجام شود.

فاطمه

2 سال و 10 ماه و 3 روز پیش

سلام من امروز رفتم سونو و بهم گفتن ک ساک حاملگی تشکیل شده ولی هیچ جنینی دیده نشده و دکتر بهم میگه ک حاملگی پوچه ولی من ن لکه بینی دارم و ن خونریزی الان واقعا استرس دارم هم سونوی شکمی انجام دادم هم واژینال حاملگیه اولمم هست خیلی ام نگرانم

مرضیه

2 سال و 10 ماه و 0 روز پیش

سلام من ۲۸ساله هستم وبارداردوهفته پیش سونوانجام دادم گفتندهفت هفته وشش روز،دوهفته بعد دوباره سونو دادم فقط ساک ۲۹میلی دیدندوگفتند باید سقط بشه وجنین تشکیل نشده ،تاریخ پریودم ۱۸آذر بوده ،حالا چه کار کنم ،صبر کنم یا سقط بشه ؟

رقیه

2 سال و 9 ماه و 28 روز پیش

باسلام ،من بعداز نه سال خود به خود باردار شدم باتوجه به اینکه نازایی داشتم.الان تو هفته هشتم هستم قلب جنین هم تشکیل شده ولی تیتر بارداریم بالا بود دکتر گفته دوهفته دیگه سونو انجام بدم ،شاید مول باشه بنظرتون میشه حاملگیه پوچ باشه ،قطر جنین هم ۱۴میلی متر بوده.

صبا

2 سال و 9 ماه و 28 روز پیش

سلام مرسی که پیام ها را جواب میدین. من پریودیم یه هفته جلو افتاده و درد خاصی نداشتم اول چندتا لک قهوه ای بود بعد هم یه لخته خونی بزرگ و دیگه هیچی امکان داره این سقط باشه؟؟

مهدیه

2 سال و 9 ماه و 27 روز پیش

باسلام بنده 1 سال سن دارم و خودم و همسرم کاملا سالم هستیم. اولن روز آخرین پریودم 19 دی ماه 94 بود روز 25 بهمن جواب آزمایش خون بارداری مثبت و 1360 بود روز 4 اسفنند برای سونوگرافی رفتم ولی سونوی واژینال گفت سن بارداری ب اساس تقویم 6 هفته ولی سن جنین در سونوگرافی 4 هفته نشان داده شده است آیا بارداری پوچ است؟

نظری

2 سال و 9 ماه و 23 روز پیش

سلام خسته نباشید من آخرین پریودم 20دی بود،تو20بهمن فقط یک روز پریود بودم بعد از 10 روز که تست دادم جواب آزمایش مثبت بود، ولی توی سونو هیچی دیده نشده،چندروز هم لکه بینی داشتم که با استراحت قطع شد، دکترم برای 16 اسفند سونو گذاشته الان خیلی نگرانم آیا بارداری من هم پوچه!؟دردای زیر شکمی هم دارم!؟

admin

2 سال و 9 ماه و 22 روز پیش

با سلام خانم فاطمه نگرانی نه تنها سبب خستگی روحی خودتان می شود ، بلکه اگر جنین هم داشتید به آن لطمه می زدید . با تشخیص پزشکتان عمل کنید و آرامش داشته باشید .

Admin

2 سال و 9 ماه و 22 روز پیش

با سلام خانم مرضیه پزشک شما بر اساس سونوگرافی اظهار نظر کرده اند که گفته اند جنین تشکیل نشده است . به تصمیم ایشان احترام بگذارید ، اما برای این که نگرانی نداشته باشید می توانید با صلاحدید ایشان پیش از سقط یک سونوگرافی دیگر هم انجام دهید .

Admin

2 سال و 9 ماه و 22 روز پیش

با سلام خانم رقیه: لطفا با نگرانی زندگی جنین را شروع نکنید ، صبر کنید یک سونوگرافی انجام دهید و پاسختان را بگیرید .

Admin

2 سال و 9 ماه و 22 روز پیش

ما وظیفه ی خودمون میدونیم پاسخ پیام ها را بدهیم و اگر بتوانیم به دیگران کمک کنیم . شما نوشته اید " پریودتان یک هفته جلو افتاده " ، این موضوع چه ارتباطی با سقط دارد ؟ اگر گمان می کردید باردار هستید باید یک آزمایش و سپس یک سونوگرافی انجام می دادید . لطفا پرسشتان را به درستی مطرح کنید تا پاسخ لازم را بگیرید .

ناشناس

2 سال و 9 ماه و 21 روز پیش

سلام خانم دکتر اگرهفته13یا14سقط خودبخودانجام نشد بایستی کورتاژکردیابادارودفع میشود؟

معصومه

2 سال و 9 ماه و 11 روز پیش

سلام من هفت هفته بارداری دارم رفتم سنو میگه کیسه هست بچه نیست یه دکتر متخصص برام دارو نوشته سقط کنم و اون دکتر میگه یک هفته صبر کن

مرجان

2 سال و 9 ماه و 10 روز پیش

سلام من شش هفتمه رفتم سونواما متاسفانه فقط کیسه دیده شده,علایم بارداری حالت تهوع و تکررادرار و دلدردپریودی دارم,خیلی نگرانم جنین تشکیل نشه چیکارکنم

Admin

2 سال و 9 ماه و 7 روز پیش

با سلام خانم مهدیه نوشته اید یک سال سن دارید !! پرسش را درست مطرح بفرمایید تا راهنمایی شوید .در عین حال با سونوگرافی بعدی موضوع روشن می شود .

admin

2 سال و 9 ماه و 7 روز پیش

با سلام خانم نظری با سونوگرافی پاسختان را می گیرید.

زینب سیری

2 سال و 8 ماه و 16 روز پیش

سلام و وقت بخیر .سوالی از حضرتعالی دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید . دیروز رفتم سونوگرافی یک جنین و نشان داد که هشت هفته بود و ضربان قلب داشت اما جنینی دیگر که ضربان قلب نداشت هم وجود داشت که حدودا 6 هفته بود . خواستم بدونم اون جنین از بین خواهد رفت ؟؟؟؟؟؟

مریم حیدری

2 سال و 8 ماه و 8 روز پیش

با سلام. من سی سالمه بارداری دومم هست توی سیزده هفته هستم که سنو به من گفت دوتا کیسه اب دارم که یکی بچه کاملا سالم و با شرایط نرمال هست و لی یکی از کیسه اب ها خالی هست. میشه لطف کنید بگید تکلیف من چیه و خطری متوجه من و جنین سالم هست یا نه. چه کار باید بکنم. با تشکر

ف-م

2 سال و 8 ماه و 8 روز پیش

سلام، پس از دو ماه متوجه شدیم فقط ساک حاملگی تشکیل شده و جنین نیست، یکماه پیش کورتاژ کردم، الان کنارای دلم یجوریه، امکان داره قسمتی از ساک، یا همونا داخل رحمم مونده باشه، نیار هست برم سنو یا نه؟

xxxxxxxx

2 سال و 8 ماه و 5 روز پیش

من درهفته ۶ بارداری هستم سونوگفته قطب جنین دیده نشده خودم احساس میکنم سینه هایم ازوضعیت سنگینی درآمده وشل شده خواهش میکنم بگیداین علامت چیست باتشکر

درسا

2 سال و 8 ماه و 5 روز پیش

سلام توهفته هشت هستم ولی دیروزرفتم سونومیگه قلب تشکیل نشده باید سقط کنی. وکیسه ابم 23میلی هست که نسبت به سونو قبلی 5میلی بزرگترشده به نظرشما برم براساس یاصبرکنم ممنون

dmin

2 سال و 8 ماه و 5 روز پیش

سلام به شما، پرسشتان خیلی ناقص است . سقط خود به خود به چه علت ؟ کورتاژ یا روش های درمانی دیگر با تشخیص پزشک و یافته های موجود پیشنهاد می گردد.

admin

2 سال و 8 ماه و 5 روز پیش

سلام . به پزشکتان اعتماد کنید .

admin

2 سال و 8 ماه و 5 روز پیش

سلام . خانم محترم با چه کنم و چه نکنم مشکلی حل نمی شود .صبر کنید و نتیجه سونوگرافی بعدی را ببینید . یاد بگیرید در همه ی مراحل زندگی آرامش داشته باشید و اسیر نگرانی و اضطراب نشوید .

درسا

2 سال و 8 ماه و 4 روز پیش

سلام توهفته هشت هستم ولی دیروزرفتم سونومیگه قلب تشکیل نشده باید سقط کنی. وکیسه ابم 23میلی هست که نسبت به سونو قبلی 5میلی بزرگترشده به نظرشما برم براساس یاصبرکنم ممنون

مریم

2 سال و 8 ماه و 2 روز پیش

با سلام من در هفته 6 وسه روز سونو دادم فقط کیسه آب خالی بدون جنین دیده شد تو کرار سونو بعد از دو هفته داده شده ولی حس میکنم شکمم بزرگ شده و از بوی غذا هم خیلی بدم میاد با توجه به اینکه از سونو اولم سه هفته گذشته ومن میخوام چند روز دیگه برم نظر شما چیه آیا ممکنه کیسه آب خالی این علائم رو داشته باشه

admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام خانم زینب : در بارداري دوقلو رقابت گرفتن مواد غذايي از مادر وجود دارد كه گاهي به اين دليل يك جنين بزرگتر از جنين ديگر ميباشد كه بايد تحت كنترل پزشك متخصص زنان باشد با تكرار سونو از سلامت جنين دوم اطمينان حاصل كنيد ،گاهي هم به علتهاي مختلف از جمله اختلالات كرموزومي احتمال از بين رفتن جنين دوم وجود دارد.

Admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام خانم حیدری گاهي در حاملگي هاي دوقلواتفاق ميافتد كه يكي از جنينها در اوايل بارداري سقط ميشودكه در 20% بارداريهاي دوقلو اتفاق ميافتد ،و معمولا مشكلي براي جنين سالم به وجود نمياورد و به تدريج تحليل ميرود

Admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام xxxx قلب جنين به طور كامل در هفته ٧بارداري تشكيل ميشودولي صداي ان شنيده نميشود،ولي گاهي رويت قلب جنين تا هفته ١١ميتواند به طول بينجامد بنابر اين بهتر است اولين سونو در هفته ١٢انجام شود تا جلوي نگرانيهاي بيهوده را بگيردبراي اطمينان ميتوان از اندازه گيري هورمون بارداري hcg تشخيص داد بارداري برقرار است يا خير.يا با تكرار سون

Admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام درسا جان اگر بعد از انجام سونوي كنترلي بعد از ١هفته شرايط تغيير نكرد با مشورت با پزشك زنان بايد به بارداري خاتمه داد

Admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام ف-م بله حتما بايد كنترل كنيد و مطمعن شويدكه چيزي از حاملگي قبلي در رحم باقي نمانده باشد اين موضوع از اهميت خيلي زيادي برخوردار است

Admin

2 سال و 7 ماه و 20 روز پیش

با سلام مریم جان بله،گاهي اوقات ناهنجاريهايي در تخم بارور شده وجود دارد كه تخم بارور شده هرگز به جنين تبديل نميشود و به شكل غير طبيعي رشد ميكند كه نميتواند زنده بماندكيسه جنيني وجود دارد ولي بافت جنيني ديده نميشود،اگر بعد از سونوي كنترلي نيز بافتي از جنين ديده نشد بايد به حاملگي خا تمه داد .

فاطمه 1

11 ماه و 14 روز پیش

سلام خیلی خوشحالم با این سایت آشنا شدم . من چند ماه پیش یک بارداری داشتم . که عدد بتام هر 48 ساعت خیلی زیاد میشد بنظرم بیش از دو برابر بود . طبق سونو هفته ی 5 تا 6 بارداری بودم ولی ساک حاملگل خالی بود . دکترم اورژانسی فرستادم بیمارستان یک هفته بستریم کردن و مدام ازمایش گرفتن و سونو کردن و گفتن بارداری مولار بوده و باید گورتاژ بشه من ازشون خواستم صبر کنن چون سال قبل سرزا بچم فوت شده بود و سابقه ی نازایی هم داشتم . ولی طوری با من رفتار کردن که حتما باید کورتاژ کنم وگرنه خطرناکه ...من هم مجبور به کورتاژ شدم . ولی من احساس می کنم بارداریم مول نبوده واگر 2-3 هفته هم صبر می کردن جنین رویت میشد . چون همین اتفاق برای دو تا از دوستانم افتاده بود که دکترا گفته بودن مولاره و باید کورتاژ بشه ولی اونها دو هفته صبر کردن و الان بچشون به دنیا هم اومده .. من حتی بعد کورتاژ خونریزی مختصری داشتم و یک هفته ای عدد بتام به زیر 400 رسید . ودر حاملگی هم لکه بینی و خونریزی نداشتم . در صورتی که در بارداری مولار تمام این شرایطی که من داشتم متفاوته . نظر شما درباره ی این شرایط من چیه . من هنوز به خاطر اون قضیه ی کورتاژ ناراحتم

raha27

11 ماه و 4 روز پیش

سلام تو ازمایش تو 4هفتگی بتا بالای 8000 بود.سونو هم این بود : یک ساک حاملگی قابل رویت هست سن حاملگی بر اساس MSD=17MM برابر با 5 هفته و شش روز است تصویر YOLK SAC با شکل و اندازه نرمال رویت شد در حال حاضر تصویر امبریو در داخل ساک حاملگی دیده نمی شود توده فضاگیر SOLID یا CYSTIC در آندکسها مشاهده نشد مایع ازاد در کاویته لگن دیده نشد دراون زمان با اینکه چند روز لک داشتم و یکی دو روز خون چند قطره دیدم ..دکتر سونو گفت مشکلی نداری و دکتر متخصص هم گفت فقط استراحت اما سونوی دومم این بود سن حاملگی بر اساس GS = 26 MM برابر با 7 هفته و دوروز هست یولساک رویت نشد فتال پل رویت نشد BLIGHTED OVUM برای بیمار مطرح است اگر میشه تاجایی که ممکنه براتون وضعیتمو مشخص کنید و برام توضیح بدید. چرا یولساک تو سونوی اول دیده شد اما سونوی دوم میگه رویت نشده؟اگر صبر کنم تا چند هفته که قلب شاید تشکیل شه ، تصمیم درستیه ؟ یا اشتباه میکنم ؟؟؟ اگر خدای نکرده حاملگی پوچ باشه خود بخود سقط میشه ؟ تا چند هفتگی احتمال تشکیل قلب وجود داره و میشه امید داشت؟ با توجه به خون و لک قهوه ای مداومی که دارم سقط حتمیه ؟ چون من لک بدون درد دارم و اصلا هم تو این زمان بارداری تهوع نداشتم فقط چند روز درد سینه داشتم ببخشید طولانی شده ممنون میشم خیلی اگر با حوصله جواب سوالامو بدید

مامان یاسی

11 ماه و 0 روز پیش

سلام من شروع آخرین پریودم 14 آذر بوده یه بچه شیرخوار 21 ماهه دارم که شیر میدم و پریود نامرتبی داشتم امروز رفتم سونوگرافی سن بارداری رو 4 هفته و 5 روز نشون داده در حالیکه با پریود باید 6 هفته 4 روز میشد دکتر برام شیاف پروژسترون با قرص asa داده نگرانم پوچ بشه

میترا صادقی

11 ماه و 0 روز پیش

سلام من ۵ هفته و ۵ روز هستم عدد تیترم ۷۲۵۰ بود اکثرا گفتن ممکنه چن قلو داشته باشم رفتم سونو گفت فعلا یک کیسه دیده میشه و اونم در جای کمی نامنظم میخاسم بپرسم این یعنی چی ؟خدانکرده پوچِ ؟؟؟

فاطمه

10 ماه و 28 روز پیش

فاطمه2 سلام .من پریودی نامنظم داشتم .وبعد تست به سونو رفتم .گفتن فقط کیسه اب تشکیل شده .طبق سونو 5هفته و6 روز و طبق پریود تقریبا8هفته .من بارداری پوچ دارم ؟؟؟؟

مريم

10 ماه و 26 روز پیش

سلام بعد از سه ماه دكتر من متوجه شد كه حاملگي پوچ اتفاق افتاده و گفت بايد كورتاژ بشي و بعد كورتاژ شدم الان دوباره به من ميگه بايد عمل كورتاژ دوباره انجام بشه چون هنوز تو رحم چيزي ميبينه البته بهم گفت كه در حين كورتاژ قبلي شما خيلي خون ريزي داشتيد . حالا ميترسم دوباره كورتاژ كنم ايا راه ديگه اي است و يا اگه كورتاژ نكنم دوباره چه اتفاقي واسم ميفته خيلي ميترسم

فاطمه

10 ماه و 24 روز پیش

فاطمه 3 سلام من در هفته ی ششم بارداری سونو رفتم که فقط ساک رانشان داد وجنین تشکیل نشده بود و دکترم برای دوهفته مجدد سونو نوشت که هنوز دوهفته نشده که برم ولی خیلی نگرانم چون تو سایت های مختلف که جستجو کردم متاسفانه یک جا خیلی مطالب نگران کننده نوشته بود که من بی نهایت دلم خالی شد.میخواستم بدونم حقیقت داری در بعضی موارد از حاملگی پوچ باید رحم خارج بشه یا رحم دچار توده های سرطانی میشه؟؟لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید

نازنین

10 ماه و 23 روز پیش

Sسلام من پریودام نامنظم بود با کلومفین و دوفاستون و امپول پرژسترون تونستم باردار بشم اولین روز پریود آخرم 14 آذر بود 28 آذر دو تا اچ سی جی 500 داشتم که زدم و امروز 7 بهمن سونوگرافی انجام دادم که دو تا ساک حاملگی با قطر 8 میلی متر و 21 میلی متر بود بدون جنین آیا امکان داره بعد دو هفته جنین تشکیل بشه حال روحیم کاملا به هم ریخته تمام شوقم با سونو از بین رفت و تبدیل به بغض شده لطفا راهنماییم کنین

ناشناس

10 ماه و 17 روز پیش

سلام من یه دختز 17 ساله دارم که متوجه بارداری شدم رفتم سوتو گفت 6 هفتگی ولی مولار و 18 میلی بعدش دکتر بهم داروی متیل ارگونوین رو تجویز کرد بعد 1 هفته استفاده رفتم سونوی وازینال گفت من مولاری نمیبینم فقط جنین متوقف شده هست که 4 میلی متر دکتر کورتاز رو پیشنهاد کرد که اگه مولار هم باشه سقط شه بتام 38000 بود تو بیمارستان بعد کورتاز شد 2500 یه هفته بعدش شده1700 خیلی نگرانم که چرا صفر نمیشه ایا این طبیعیه یا باید دوباره درمان شم

الناز

10 ماه و 10 روز پیش

سلام من الان ۹ هفته باردارم هفته ۶ و ۷ سونوگرافی کردم گفتن فقط ساک خالی هست ازمایش بتا دادم دکترم گفت خیلی عالیه گفت یکی دو هفته دیگه برم الان۹ روز از اخرین سونو گرافیم گذشته از دیروز لک بینی دارم همراه ترشحاتم که قهوه ای رنگ هست من عفونت هم دارم‌ به نظرتون حاملگی پوچ هست و خود بخود داره سقط میشه؟

مانا

10 ماه و 9 روز پیش

با سلام.من هفته ى ششم رفتم سونوگرافى قلب جنين تشكيل شده بود.دكتر بهم گفت به نظر مياد دوقلو باشه ولى يه قلب بيشتر ديده نشد و ميگفت اون يكى ساك حاملگيه.چقدر احتمالش هست كه من دوقلو باردار باشم؟؟

zohreh

10 ماه و 7 روز پیش

سلام وخسته نباشید ببخشید من اخرین پریودیم۲۱دی بوده و الان۲۳ بهمن هست وپریود نشدم رفتم سونوگرافی گفت یه چیزی تو رحمت هست اما معلوم نیست بچه باشه سونو گرافی اینو برام نوشتن؛تصویر GCفاقدپتال به قطر ۴ میلیمتر درکاویته رحمی مشاهده شده که با حاملگی ۴-۵هفته مطابقت دارد بعد گفت دوهفته دیکه بیا ایا من بارداریم مشکل داره؟

مری

10 ماه و 3 روز پیش

سلام. در هفته ۵ سونو واژینال انجام دادم ساک حاملگی دیده شد ولی از اونجا که بارداری ناخواسته بود قرس سایتوتک مصرف کردم فقط یه لخته دفع شد با درد خفیف. روز بعد سونو انجام دادم گفت ساک خالی دیده میشه. ممکنه جنین دفع شده باشه ولی ساک نه؟ نیازی به استفاده مجدد قرص هست یا منتظر بمونم دفع شه. درضمن از روز بعد لکه بینی خفیف قهوه ای دارم. ممنون

admin

9 ماه و 23 روز پیش

فاطمه 1 سلام به شما، لطفا توجه داشته باشید که نمی توان مسایل علمی را با نقل قول از این وآن ارزیابی کرد و با احتمال و گمان به حل مشکل پرداخت . شما با چنین تفکر و با احساس خودتان نتیجه گیری کرده اید . متخصص با بررسی بالینی ونتیجه آزمایش و سونوگرافی که سن حاملگی را اندازه گیری می کند ، پس از تایید بارداری مولاربه درمان شما پرداخته است . وقتی بارداری مولار تشخیص داده شد بافت باید سریع‌تر از بدن خارج شود. ذهن خودتان را با اگر واما مشوش نکنید و نگران نباشید. سلامتی شما را آرزو داریم.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

raha27سلام . 
در بارداری پوچ، جفت به رشد خود ادامه می دهد، اما بدون جنین عمرکوتاهی خواهد داشت . اما چند روزی طول می کشد تا بدن در یابد جنینی در داخل ساک نیست و واکنش نشان دهد .به همین علت وقتی خانم بارداری که با شکایت از لکه بینی و خونریزی و دردهای عضلانی در ناحیه شکمی به پزشک متخصص مراجعه می کند و بارداری پوچ برایش تشخیص داده می شود ، ممکن است از او بخواهند چند روزصبر کند تا سقط به صورت طبیعی رخ دهد . معمولا در دوازده هفتگی بارداری جفت شروع به جدا شدن کرده و خونریزی برای سقط آغازمی شود. اما همیشه حاملگی پوچ به طور خود به خود سقط نمی‌شود وباید با مداخله پزشکی اقدام درمانی انجام داد.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

مامان یاسی سلام . به نظر می رسد که براساس نتیجه سونوگرافی و وضع بالینی شما دارو تجویز شده است . اگر بارداری پوچ نیز مطرح شود و تایید گردد باید بر اساس یافته های علمی اقدام درمانی انجام شود

admin

9 ماه و 23 روز پیش

میترا صادقی سلام . نیاز به انجام سونوگرافی دوم دارید تا تشخیص قطعی داده شود.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

فاطمه 2 سلام . با انجام سونوگرافی دوم می توانید پاسخ قطعی بگیرید .

admin

9 ماه و 23 روز پیش

مریم سلام به شما . در مواردی پس از کورتاژ و با انجام سونوگرافی پزشک تصمیم به عمل دوم می گیرد. نگران نباشید.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

فاطمه 3 سلام به شما . اطلاعات موجود در نامه تان برای راهنمایی کافی نیست . اما بهتر است به جای تصمیمم گیری براساس اطلاعاتی که از سایت ها کسب می کنید تشخیص و درمان را به متخصص واگذار بفرمایید.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

نازنین سلام . لطفا یک سونوگرافی دیگر انجام دهید تا خالی بودن ساک و یا وجود جنین تایید گردد.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

زهره سلام . اینکه به شما گفته شده است دو هفته دیگر برای بررسی و انجام سونوگرافی مراجعه کنید نباید سبب نگرانی شود . برای اطمینان دو هفته بعد سونوگرافی را تکرار کنید و از نتیجه قطعی آگاه شوید.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

مانا سلام . بدون انجام سونوگرافی مجدد نمی توان اظهار نظر کرد . لطفا یک بار دیگر سونو گرافی انجام شود.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

الناز سلام . معمولا در دوازده هفتگی بارداری پوچ جفت شروع به جدا شدن کرده و خونریزی برای سقط آغاز می شود. البته همیشه نیز حاملگی پوچ به طور خود به خود سقط نمی‌شود وباید با مداخله پزشکی اقدام درمانی انجام داد. بنابراین اگر حامگی پوچ باشد ممکن است سقط خود به خود رخ دهد ، ولی بهتر است با سونوگرافی مجدد موضوع پی گیری شود.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

ناشناس سلام . با روند نزولی بتا احتمالا مشکلی نیست . اما انجام آزمایش و سونوگرافی ده روز بعد نگرانی شما را برطرف خواهد کرد.

admin

9 ماه و 23 روز پیش

مری 

سلام . قرص میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec که در سالهای اخیر، به جای آمپول های عضلانی مانند اکسی توسین و پروستاگلاندین برای سقط جنین در سه ماهه اول بارداری استفاده می شود می تواند با اطمینان 95 در صد سبب سقط جنین در سه ماهه اول بارداری گردد. برای اطمینان بهتراست یک سونوگرافی دیگر انجام شود ..

فاطمه

1 ماه و 8 روز پیش

سلام من به حساب پریودی درهفته ی ۱۴ بارداری هستم ۴ روز پیش به سونو گرافی رفته وتشخیص ساک خالی داده شد وگفت با توجه به اندازه رحم ۲۴ میلی متر هشت هفته هستید .هیچ علائمی از سقط ندارم نه لکه بینی نه درد امکان دارد اشتباه تشخیص داده باشن دکترم گفته برو بیمارستان وسقط کن مگه شما نگفتین اگه حاملگی پوچ باشه تا ۳ ماه بیشتر ادامه پیدا نمیکنه وخودش سقط میشه پس از من چرا نمیشه کمکم کنید تروخدا

باران بهاری

1 ماه و 2 روز پیش

سلام من ۶ هفته باردارم ولی سونورفتم بتام بالابود ساک حاملگی دیده شد ولی کیسه زرده وفتال پل ومایع ازاد دیده نشد ایا بارداریم پوچه؟

admin

1 روز پیش

باران بهاری . سلام به شما. پزشک برای اطمینان یک سونوگnافی دیگر را تجویز خواهد کرد.

admin

1 روز پیش

فاطمه. سلام به شما. به جای گرفتار استرس شدن ، که خودش در پاسخ دهی سیستم بدن تاثیر دارد ، بهتر است پس از انجام یک سونوگرافی دیگر اقدام لازم انجام شود . درست است که بدن بر طبق قانونی به چنین حاملگی پایان می دهد اما همیشه هم بارداری پوچ به طور خود به خود سقط نمی شود و باید با اقدامات پزشکی آن را درمان کرد . به تشخیص متخصص احترام بگذارید و دستورات درمانی او را اجرا بفرمایید .

آیا رژیم غذایی فاقد گلوتن برای کودکان مفید است؟

آیا رژیم غذایی فاقد گلوتن برای کودکان مفید است؟

بیماری سلیاک در جهان روز به روز در حال گسترش است و صنعت غذایی فاقد ...

ادامه مطلب
نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

مراقبه و تنفس آگاهانه ، پیش نیاز سلامتی و جوانی ذهن

ادامه مطلب
آثار ضربه مغزی دوران کودکی

آثار ضربه مغزی دوران کودکی

درمورد صدمه های دوران کودکی که ضمن ورزش های تماسی به سر وارد می شود ...

ادامه مطلب
آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

خستگی یکی از نشانه‌های بسیار شایع دربیماری کرون Crohn’s disease است. دریک بررسی، حدود سه‌چهارم ...

ادامه مطلب
پوسته‌پوسته شدن میان انگشتان پا

پوسته‌پوسته شدن میان انگشتان پا

پاهای ما از جملۀ اندامی هستند که در معرض استهلاک زیادی قرار دارند، با این ...

ادامه مطلب
آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

تیروئیدیت هاشیموتو بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله‌ور‌شده ...

ادامه مطلب
مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

چربی‌های اشباع‌نشده گیاهی در رژیم‌غذایی روزانه در مجامع علمی بسیار مورد بحث است. چربی‌های اشباع‌شده ...

ادامه مطلب
آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد؟آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را ...

ادامه مطلب