روغن نارگیل و پوست

می‌توان ر‌وغن نارگیل را به‌عنوان یک تمیزکننده طبیعی پوست صورت، کرم‌مربوط‌کننده و یک ضدآفتاب طبیعی مصرف‌‌کرد و حتی می‌توان به‌وسیله‌آن بیماری‌های پوستی را درمان نمود. برای ترک‌لب می‌توان از آن استفاده‌کرد و می‌تواند به‌عنوان مرطوب‌کننده مورد استفاده قرارگیرد و از خشک‌شدن پوست جلوگیری‌نماید و همچنین برای درمان ترک‌های پا مورد استفاده قرارگیرد. تحقیقات انجام‌شده در دانشگاه پزشکی ملبورن نشان‌داده که برای درمان بیماری‌های پوستی همچون آکنه، پسوریازیس و اگزما از این روغن می‌توان استفاده‌کرد و زخم‌های پوستی را نیز درمان می‌نماید.

کرم حاصل‌شده از روغن نارگیل، پیری را به تاخیر می‌اندازد و از چروک دورچشم و تمامی صورت جلوگیری می‌نماید، به‌همین دلیل آن را کرم ضدپیری می‌نامند و دارای ویتامینE است که پوست را سالم‌تر و جوان‌تر می‌نماید. همچنین محققان دریافتند که روغن نارگیل باعث سم‌زدایی بهتر کبد می‌شود. برای استفاده صحیح از خاصیت ضدپیری روغن نارگیل می‌توانید هر روز صبح یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با انواع توت‌های غنی از آنتی‌اکسیدان (مانند: توت‌فرنگی، توت‌سیاه) مخلوط‌کرده و مصرف‌نمایید تا بتوانید کبد را پاک‌سازی کنید و یا آن را روی پوست صورت خانم‌ها قرارداده و بعد از ۲۰دقیقه آن را با آب ولرم پاک نموده و صورتی جذاب را دریافت نمایید. روغن نارگیل حاوی ویتامین‌های K-E و آهن بوده و به کاهش ریزش‌مو کمک می‌نماید. می‌توانید به مدت ۲ تا۳ماه هر شب پوست‌سر و موها را با روغن نارگیل به‌مدت ۳۰دقیقه ماساژ دهید و بگذارید یک‌شب برروی‌موها مانده و صبح با آب و شامپو با 5PH  موها را بشویید؛ این کار پس از گذشت یک هفته، ریزش موها  را متوقف می‌نماید ولی بهتر است که مرتب به این کار اقدام‌نمایید تا موهای شما ریزش ننمایند.

در هوای خنک روغن نارگیل می‌تواند مانند کرم جامد باشد اما اگر کمی گرم شود به شکل مایع درمی‌آید و به‌دلیل داشتن ویتامینE برای مراقبت از پوست مقدار مناسبی روغن نارگیل جامد یا مایع را روی کف دست خود ریخته و سپس کف‌دست خود را به آرامی روی قسمت‌‌های موردنظر ماساژ دهید؛ با این کار خواهید دید که روغن نارگیل با پوست شما چه خواهدکرد. برای سیاهی‌های دورچشم روغن نارگیل را با نصف قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه مخلوط نمایید و به آرامی بر روی سیاهی دورچشم بمالید. بگذارید ۱۵دقیقه بماند و سپس با آب ولرم آن را بشویید. این ماسک را هر روز می‌توانید استفاده نمایید.

همچنین روغن نارگیل و روغن بادام شیرین را با یکدیگر ترکیب نمایید و هر شب به آرامی روی پوست تمیز زیرچشم ماساژ دهید و صبح‌ها آن را با آب سرد بشویید و خشک کنید؛ این موضوع تیرگی دورچشم و حتی چروک دورچشم را پوشش می‌دهد.

می‌توانید برای پاک‌کردن آرایش روزانه خود از روغن نارگیل استفاده نمایید، زیرا یک مربوط‌کننده و پا‌ک‌کننده بسیار عالی طبیعی می‌باشد و صورت شمارا جوان می‌نماید. از اثر روغن نارگیل برای از بین‌بردن باکتری و قارچ‌های پوستی نیز می‌توانید استفاده نمایید و به درمان آکنه و جوش‌صورت خود کمک نمایید و هرچه سریع‌تر آنها را درمان نمایید. این روغن از خشک‌شدن پوست جلوگیری نموده و ویتامین‌های موجود در خود را به پوست شما وارد می‌نماید و باعث جوانی پوست می‌گردد. اگر شوره سردارید می‌توانید از این روغن استفاده نمایید، زیرا روغن نارگیل اسیدهای چرب کامل برای کمک به بهبود این شرایط را دارا است و برای از بین بردن شوره سر می‌توانید یک قاشق‌غذاخوری روغن نارگیل را با ۱۰قطره اسانس رزماری ترکیب نموده و به‌مدت ۳دقیقه ماساژ داده (البته روی پوست‌سر) و پس‌از ۳۰دقیقه موها را با آب ولرم بشویید. روغن نارگیل موجب افزایش رشد موی سرمی‌شود.

 

ثبت نظر

ارسال

نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

نقش تمرینهای تنفسی در مراقبه

مراقبه و تنفس آگاهانه ، پیش نیاز سلامتی و جوانی ذهن

ادامه مطلب
آثار ضربه مغزی دوران کودکی

آثار ضربه مغزی دوران کودکی

درمورد صدمه های دوران کودکی که ضمن ورزش های تماسی به سر وارد می شود ...

ادامه مطلب
آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

آیا خستگی،نشانه رایج بیماری کرون است؟ در این مورد چه می توان کرد؟

خستگی یکی از نشانه‌های بسیار شایع دربیماری کرون Crohn’s disease است. دریک بررسی، حدود سه‌چهارم ...

ادامه مطلب
آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

آنچه که باید از تیروئیدیت‌هاشیموتو بدانید

تیروئیدیت هاشیموتو بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید حمله‌ور‌شده ...

ادامه مطلب
مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

مضرات مصرف بی‌رویه روغن‌های گیاهی

چربی‌های اشباع‌نشده گیاهی در رژیم‌غذایی روزانه در مجامع علمی بسیار مورد بحث است. چربی‌های اشباع‌شده ...

ادامه مطلب
آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد ?

آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را کاهش دهد؟آیا سونا میتواند خطر سکتۀ مغزی را ...

ادامه مطلب